Ballina Etiketimet Historik

Etiketim: historik

Historiku / Ja me cilët kundërshtarë është përballur më shumë herë...

TIRANË, 14 maj /ATSH/ Kombëtarja shqiptare qysh nga krijimi i saj në vitin 1930 ka luajtur 346 ndeshje miqësore dhe zyrtare me 66 kundërshtarë...

Një përvjetor ndryshe i Pavarësisë së Kosovës

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- 13 vjet më parë Kosova ishte lajmi i të gjitha mediave botërore. Vëmendja e madhe mediatike dëshmohej me mbi 2000 gazetarë...

FMN: Borxhi publik botëror më i madh nga ai i LIIB

UASHINGTON, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Borxhi publik botëror do të rritet këtë vit në nivelin më të lartë historik duke arritur në 101,5% të...

Porti i Durrësit në rrjedhën e viteve/ Nga ndërtimi i kalatës...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Porti i Durrësit është shndërruar në portin më të madh dhe më të rëndësishmin në vend për sa i takon kapacitetit...

ITALI – Minimum historik i infeksioneve të reja: 145 viktima në...

ROME, 17 maj /ATSH/ - Minimum historik i infeksioneve të reja që nga bllokimi kur, nga  875 raste ditën e djeshme sot janë regjistruar...

FOKUS – Britania e Madhe nën kërcënimin e një recesioni historik...

LONDËR, 14 prill /ATSH-AFP/- Britania e Madhe kërcënohet nga një recesion historik për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, paralajmëroi sot një institucion...

FOTO/ Muzeu Historik Kombëtar, aktivitete për fëmijët e prekur nga tërmeti...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/- Muzeu Historik Kombëtar, nëpërmjet projekteve "Muzeu lëvizës" dhe " Arkeologu i vogël", shkoi sot në një nga zonat më të prekura...

75-vjetori i Çlirimit, nxënësit e gjimnazit “Sami Frashëri” ekspozitë në Muzeun...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/- Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, gjimnazi “Sami Frashëri”, nën kujdesin e Muzeut Historik Kombëtar organizoi aktivitetin me titull...

38 vjet pas inagurimit, Muzeu Historik Kombëtar aty ku ekspozohen 5...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/- Si sot, 38 vjet më parë u inaugurua Muzeu Historik Kombëtar, për ngritjen e të cilit u mblodh një ekip me...

Akademia e Studimeve Albanologjike dhe Muzeu Historik shkëmbejnë 300 libra

TIRANË, 10 tetor/ATSH/- 300 libra botime të Akademisë së Studimeve Albanologjike dhe seria e revistës të studimeve Muzeologjike u shkëmbyen sot mes dy institucioneve. Ceremonia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA