Ballina Etiketimet Hetime

Etiketim: hetime

Inceneratorët/ Basha: SPAK të nis urgjentisht hetimet për aferën 400 milionë...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i bëri sot thirrje SPAK që “të nisë urgjentisht hetimet për aferën 400 milionë...

BEJRUT – SHBA: Hetime transparente për shpërthimin në port

BEJRUT, 16 gusht /ATSH-ANSA/ - Diplomacia amerikane ka kërkuar një hetim transparent dhe të besueshëm për shpërthimin e 4 gushtit në portin e Bejrutit,...

BEJRUT – Hale: FBI do t’u bashkohet hetimeve për shpërthimin në...

BEJRUT, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Byroja Federale e Hetimit e SHBA-së (FBI) do t'i bashkohet hetimeve mbi shkaqet e shpërthimit shkatërrues, që goditi Bejrutin...

Dërgonin njerëz në SHBA me vizë false, SPAK kërkon arrest me...

TIRANË, 19 maj/ATSH-Arbi Fortuzi /- Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK)  ka vendosur të kërkoi arrest me burg për 15 të arrestuar nga 22 të ndaluarit...

SPAK nis hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës

TIRANË, 23 janar/ATSH/ - Prokuroria Speciale Antikorrupsion, SPAK, ka nisur hetimet pas akuzave të PD-së lidhur me publikimin e një video ku pretendohet se...

Balla: Paketa anti-shpifje u sulmua vetëm me shpifje, SPAK të hetojë...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/-Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi nga Elbasani se paketa antishpifje, e cila u miratua nga...

Çdo provë në ndërtesat e prishura e fotografuar, po bëhen gati...

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se çdo provë në ndërtesat e prishura është marrë dhe dosjet po bëhen...

GJERMANI – ”Der Spiegel”: Hetime mbi ushtrinë gjermane pas infiltrimeve neonaziste...

BERLIN, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Trupa e elitës së ushtrisë gjermane, KSK, ka qenë gjithnjë e më shumë në shënjestër të shërbimeve sekrete (MAD)...

Grabitet bankomati në Kavajë, policia shoqëron disa të dyshuar

TIRANË, 26 gusht/ATSH-A. Fortuzi/-Në orët e para të mëngjesit, në Kavajë, persona të paidentifikuar kanë vjedhur në një bankomat të një banke të nivelit...

SHBA – Trump: Prokurori special Mueller ka zhvilluar hetimet me ndershmëri

UASHINGTON, 25 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se prokurori special, Robert Mueller kishte zhvilluar hetimin e tij me nder, një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA