Ballina Etiketimet HENE

Etiketim: HENE

Spektakël eklipsesh në 2022 nga Dielli dhe Hëna

ROME, 1 janar /ATSH-ANSA/ - Viti 2022 premton të jetë një vit plot me ngjarje astronomike që nuk duhen humbur. Hëna dhe Dielli do të...

Zbulohet pranë Tokës një copëz e humbur e Hënës

HAVAI, 18 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një asteroid shumë i vogël që rrotullohet rreth Tokës si një satelit mund të jetë një copëz e humbur...

NASA shtyn uljen në Hënë

UASHINGTON, 10 nëntor /ATSH-DPA/ - Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka shtyrë uljen e planifikuar të astronautëve amerikanë në Hënë të paktën deri në...

Pse NASA dëshiron të vendosë Wi-Fi në Hënë?

KALIFORNI, 25 tetor /ATSH/ - Programi ''Artemis'' i NASA-s do t'i dërgojë njerëzit në Hënë për herë të parë që nga programi ''Apollo'' dhe...

NASA: Gati misioni ”Artemis 1” pa ekuipazh drejt Hënës

FLORIDA, 24 tetor /ATSH-DPA/ - Misioni pa pilot i NASA-s ''Artemis 1'' në Hënë është në rrugën e duhur për nisjen në shkurt, deklaroi...

Japonezët dhe izraelitët drejt prodhimit të oksigjenit nga Hëna

TOKIO, 16 gusht /ATSH-AA/ - Kompanitë japoneze dhe izraelite do të bashkëpunojnë në një projekt eksperimental që synon prodhimin e oksigjenit në Hënë. Vende të...

Edhe ushqim në… Hënë do të prodhojnë japonezët?

TOKIO, 13 gusht /ATSH-AA/ - Japonia do të bëjë kërkime për prodhimin e burimeve të qëndrueshme të ushqimit në Hënë. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve,...

Italia në krye të studimit për internetin hënor

ROMË, 23 maj /ATSH-ANSA/ - Italia, në krye të njërit prej dy studimeve për krijimin e rrjetit të internetit për Hënën, do të garantojë...

SpaceX do të pranojë kriptomonedha për nisjen e misionit hënor

KALIFORNI, 11 maj /ATSH-DPA/ - SpaceX në pronësi të miliarderit Elon Musk do të pranojë Dogecoin, një kriptomonedhë, si pagesë për misionin e tyre...

Superhëna e parë e vitit

ATHINË, 27 prill /ATSH-ANA/ - Superhëna e parë e vitit do të dalë sonte dhe do të pasohet nga dy superhëna të tjera në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA