Ballina Etiketimet Guaido

Etiketim: Guaido

BRUKSEL – BE: Ritheksojmë mbështetjen për Guaido

BRUKSEL, 4 qershor /ATSH-ANSA/ - Zhvillimet më të fundit në Venezuelë kanë thelluar më tej krizën e gjatë institucionale e politike dhe hapësirën ​​e...

NORVEGJI – Takimi i parë mes të deleguarve të Maduro dhe...

OSLO, 26 maj /ATSH-AFP/ - Të deleguar të presidentit venezuelas, Nicolas Maduro dhe të rivalit të tij Juan Guaido do të takohen për herë...

KARAKAS – Guaido: Nuk ka negociata me qeverinë vetëm ndërmjetësim nga...

KARAKAS, 16 maj /ATSH-AFP/ - Nuk ka asnjë negociatë mes opozitës dhe qeverisë venezuelase në Oslo, por një ndërmjetësim i Norvegjisë për t’u përpjekur...

SHBA – Uashingtoni: Sanksionimi i Guadios është qesharak

UASHINGTON, 28 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja e cilësoi sot si qesharak sanksionimin për të mos u zgjedhur për 15 vite dhe shkarkimin e ndërmarrë...

VENEZUELË – Guaido kundërshton shkarkimin nga posti i presidentit të Parlamentit

KARAKAS, 28 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit venezuelas, Juan Guaido, i njohur si president i përkohshëm nga rreth 50 vende, kundërshtoi sot sanksionimin...

VENEZUELË – Opozitari Guaido shkarkohet nga posti i presidentit të Parlamentit

KARAKAS, 28 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit venezuelas, Juan Guaido që është gjithashtu edhe kreu i opozitës, u shkarkua sot nga posti i...

SHBA – Trump pret bashkëshorten e Guaidos, “zonja e parë e...

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump priti sot në Zyrën Ovale, Fabiana Rosales, bashkëshortja e kreut të opozitës venezuelase, Juan Guaido...

VENEZUELË – Guaido: Prania e ushtarakëve rusë shkel Kushtetutën

KARAKAS, 26 mars /ATSH-AFP/ - Kryetari i opozitës venezueliane, Juan Guaido, theksoi sot se prania e ushtarakëve rusë në Venezuelë është një shkelje e...

VENEZUELË – Guaido: Europa të intensifikojë sanksionet kundër Maduros

KARAKAS, 7 mars /ATSH-AFP/ - Opozitari Juan Guaido, i vetëshpallur president i përkohshëm i Venezuelës, i bëri sot thirrje Europës për intensifikimin e sanksioneve...

SHBA – Uashingtoni premton reagim të shpjetë ndaj çdo kërcënimi kundër...

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja premtoi sot një reagim të shpejtë në rast kërcënimi, dhune apo trembje kundër opozitarit venezuelas, Juan Guaido i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA