Ballina Etiketimet Grante

Etiketim: grante

OKB mbështetje fermerëve që investojnë në prodhimet vendase

TIRANË 26 mars /ATSH/ FAO ofron mbështetje përmes granteve bujqësore për krijimin e vlerës së shtuar në zinxhirin e vlerës së produkteve bujqësore vendase. Projekti,...

Zv.ministri Kristo takon peshkatarët e Vlorës: Aplikoni për fonde, ministria ofron...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Zëvendësministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Roland Kristo, u bëri thirrje peshkatarëve të qytetit të Vlorës, të aplikojnë për grante...

Subvencionim i qirasë/ 1,5 miliardë lekë nga buxheti për familjet e...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financat në drejtimin e kryetarit të ri të këtij komisioni, Anastas Angjeli miratoi aktin normativ për zgjatjen...

BRUKSEL – Von der Leyen: 128 milionë euro për grante kërkimore

BRUKSEL, 6 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një pandemi globale kërkon përpjekje globale dhe sot, ne nënshkruam 128 milionë euro për grante kërkimore për të mbështetur...

Sipërmarrja e emigrantit të rikthyer pas 18 vitesh në Orikum, me...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Pas 18 vitesh në emigracion, Viktori, arriti që në kohë rekord, me lejen e bashkisë Vlorë dhe mbështetjen financiare të AZHBR, të...

GJERMANI – FIFA miraton planin e lehtësimit antiCOVID-19

BERLIN, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Byroja e Këshillit të FIFA-s ka miratuar rregulloren e planit të lehtësimit prej 1,5 miliardë dollarësh për federatat kombëtare,...

Bashkëpunimi Zviceran dhe Austriak, 2 milionë euro grante për 11 bashkitë...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ -Një fond prej 2,000,000 euro do të mbështesë 11 bashki në Shqipëri për t’u rikuperuar nga dëmtimet pas tërmetit të 26...

Nis shpërndarja e granteve të rindërtimit në Rrogozhinë, 110 milionë e...

TIRANË, 15 korrik/ATSH- A. Fortuzi/- Në bashkinë Rrogozhinë ka nisur procesi i dhënies së granteve për 75 kontratat e lidhura për banesat individuale të...

Durrës, vijon nënshkrimi i kontratave me qytetarët që përfitojnë grantin për...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Në bashkinë e Durrësit sot janë lëvruar pagesat e para për qytetarët përfitues të grantit për rikonstruksionin e shtëpive të dëmtuara...

BRITANI E MADHE – 1,5 miliardë stërlina ndihmë për sektorin e...

LONDËR, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Drejtorët e Arteve mirëpritën sot paketën e shpëtimit prej 1,57 miliardë stërlinash të qeverisë për të ndihmuar skenat dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA