Ballina Etiketimet Gjykata Supreme

Etiketim: Gjykata Supreme

POLONI – Gjykata Supreme-partia qeverisëse, debat të ashpër për reformën gjyqësore

VARSHAVË, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ Kreu i Gjykatës Supreme të Polonisë kundërshtoi partinë qeverisëse Ligj dhe Drejtësi (PiS), duke deklaruar se një dhomë e ngritur...

Gjykata Supreme refuzon ankesën e LVV për numërimin e 392 pakove...

PRISHTINË, 27 nëntor/ATSH/ Gjykata Supreme e Kosovës ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) për numërimin e 392 pakove me fletëvotime të ardhura me...

​Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike

PRISHTINË, 14 nëntor/ATSH/ Gjykata Supreme e Kosovës ka shqyrtuar dhe vendosur brenda afatit ligjor prej 72 orësh nga koha e depozitimit, për të gjitha...

Rezultatet e zgjedhjeve/ Pesë ankesa pranë Gjykatës Supreme nga kandidatët

PRISHTINË, 12 nëntor/ATSH/ Pesë ankesa i janë drejtuar Gjykatës Supreme rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit nga ana e KQZ-së. Gjykata Supreme,...

Certifikimi i zgjedhjeve/ KQZ në pritje të vendimeve të PZAP dhe...

PRISHTINË, 9 nëntor/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe të Gjykatës Supreme. Kështu...

Fletëvotimet nga diaspora/ Gjykata Supreme miraton ankesën e LVV për numërim

PRISHTINË, 5 nëntor/ATSH/ Gjykata Supreme ka marrë vendim në favor të Lëvizjes Vetëvendosje për numërimin edhe të 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora. Lajmin e...

Lëvizja Vetëvendosje i drejtohet sërish Gjykatës Supreme për numërim

PRISHTINË, 4 nëntor/ATSH/ Lëvizja Vetëvendosje (LVV) i është drejtuar sërish Gjykatës Supreme për mosprocedimin e 1806 fletëvotimeve nga diaspora për numërim, si dhe për...

Votat e diasporës/ Gjykata Supreme i jep të drejtë LVV dhe...

PRISHTINË, 30 tetor/ATSH/ Gjykata Supreme e Kosovës i ka dhënë të drejtë Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me ankimin për çështjen e votave nga diaspora të...

Votat e diasporës/ LVV dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme

PRISHTINË, 29 tetor/ATSH/ Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më herët, Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar këtë të martë në Gjykatën Supreme ankesë ndaj vendimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA