Ballina Etiketimet Gjak

Etiketim: gjak

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Thirrjes së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë, sot iu përgjigjën Forcat e Ndërhyrjes së...

Dhurimi i gjakut nga të huajt që jetojnë në Shqipëri, akt...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në seancën e dhurimit vullnetar të gjakut, të organizuar nga një grup shtetasish të...

TEKNOLOGJI – Smartwatch i Samsungut tashmë mund të masë edhe presionin...

SEUL, 19 qershor /ATSH-ANSA/ - Smartwatch i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut, bën të ditur kompania. Kompania ka lëshuar aplikacionin Samsung...

FOTO/ 2400 dhurime në kohë pandemie, Manastirliu apel në Ditën Botërore...

TIRANE, 8 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur se gjatë muajve të pandemisë mars-prill, më shumë se...

Punonjës të APD-së dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Mbi 30 punonjës portualë i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes për të dhuruar gjak, në ndihmë të fëmijëve talasemikë. Procesi i dhurimit të...

Foto/ Veliaj dhe ambasadori italian dhurojnë gjak në ndihmë të fëmijëve...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ Krahas punës së përditshme për pastrimin dhe marrjen e masave nëpër tregjet publike, bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Italisë në...

Solidaritet me fëmijët talasemikë, punonjës të Policisë së Elbasanit dhurojnë gjak

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Me moton “Dhuro gjak, shpëto jetë”, një grup punonjësish të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan kanë dhuruar gjak për fëmijë talasemikë. Dhurimi...

SHËNDETËSI – Test i ri i gjakut zbulon praninë e...

BOSTON, 6 tetor /ATSH-ANSA/ - Një test i ri i gjakut premton të zbulojë praninë e 20 llojeve të kancerit, sipas zbulimit të institutit...

Punonjësit e portit të Durrësit dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

TIRANË, 3 tetor/ATSH/- Autoriteti Portual Durrës, në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar (dega Durrës) dhe Bankën Lëvizëse Kombëtare të Gjakut kanë organizuar sot...

Manastirliu fton deputetët të dhurojnë gjak

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në seancën e së enjtes u bëri thirrje deputetëve për të dhuruar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA