Ballina Etiketimet Ft

Etiketim: ft

Rama për ”Financial Times”: Shqipëria nuk do të heqë kurrë dorë...

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka bërë thirrje liderëve të Ballkanit Perëndimor që të refuzojnë propozimet e fuqive të...

”Financial Times”: Shqipëria, nga vendi i izoluar në strehën e refugjatëve

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Shqipëria është shndërruar nga një shtet i izoluar në një vend që strehon refugjatë, shkruan gazetari i njohur Alec...

”Financial Times”: Kryeministri bullgar premton kthesë ndaj ambicieve të MV në...

LONDËR, 14 dhjetor /ATSH/ - Kryeministri i ri i Bullgarisë ka sinjalizuar se Sofja do t'i japë fund pengimit të përpjekjes së Maqedonisë së...

FISHË TEKNIKE – Kulmet politike të 16 viteve në pushtet të...

BERLIN, 8 dhjetor /ATSH-DPA/ - Bundestagu votoi sot Olaf Scholz si kancelarin e ri të Gjermanisë, i cili zëvendësoi kancelaren aktuale, Angela Merkel. Gjatë 16...

FOKUS – FT: BE i druhet një luftë tregtare me Britaninë...

LONDËR, 15 tetor /ATSH-ANSA/ - Përfaqësuesit e Italisë, Francës, Gjermanisë, Spanjës dhe Holandës u takuan me nënkryetarin e Komisionit Evropian, Maros Sefçoviç, negociator  postBrexit...

FISHË TEKNIKE – Ngjarjet kryesore në Afganistan që nga viti 2001

UASHINGTON, 17 gusht /ATSH/ - Talebanët e mposhtur nga koalicioni ndërkombëtar i udhëhequr nga SHBA në fund të vitit 2001 pas një ofensive të...

Rama për ”Financial Times”: Shqipëria po rritet

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Edi Rama thotë se ai është prova se vendi i tij, Shqipëria, po  përparon drejt anëtarësimit në BE. Duke folur...

”Financial Times”: Ballkani hedh sytë nga Rusia dhe Kina për vaksina

TIRANË, 2 shkurt /ATSH/ - Ndërsa mllefi ka përfshirë Bashkimin Europian për vonesat lidhur me procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, Serbia ka ecur shpejt...

FOKUS – FT: Covid-19 zbuloi dobësitë e Europës

LONDËR, 2 nëntor /ATSH/ - Kur goditi pandemia, shumë vende ishin të përgatitura keq. Ndërsa tani ka goditur një valë e dytë, çfarë kanë...

FISHË TEKNIKE – Masat antiCovid-19, të marra nga çdo vend europian

ROMË, 1 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nga bllokimi i dytë kombëtar në Francë deri në izolimin ''e lehtë'' në Gjermani, më poshtë renditen të gjitha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA