Ballina Etiketimet FRONTEX

Etiketim: FRONTEX

ITALI – Frontex: Kalimet e migrantëve në Mesdheun Qendror më shumë...

ROMË, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Migrimi detar në Mesdheun Qendror u rrit ndjeshëm muajin e kaluar, pjesërisht i nxitur nga një eksod nga Tunizia,...

POLONI – Frontex: Migrimi i paligjshëm sërish në rritje në maj

VARSHAVË, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Numri i kalimeve të paligjshme kufitare, të zbuluara në rrugët kryesore europiane të migracionit, u rrit në maj pas...

Kufij më të sigurt/ Bashkëpunimi me FRONTEX i suksesshëm, Voda për...

TIRANË, 27 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ Rovena Voda, zv.ministre e Brendshme, gjatë një interviste për Agjencinë Telegrafike Shqiptare tha se bashkëpunimi me FRONTEX ka rritur zbulueshmërinë...

Një vit nga nisja e misionit FRONTEX në Shqipëri, histori suksesi

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi sot nga pika kufitare e Kakavijës se “për një vit nga nisja e operacionit të...

POLONI – Frontex: Migrimi i paligjshëm është ulur me 85% për...

VARSHAVË, 12 maj /ATSH-AFP/ - Numri i kalimeve të paligjshme kufitare të zbuluara në rrugët kryesore migratore në Europë u ul me 85% në...

FOKUS – ”Frontex” pret fluks migrantësh në kufirin turk

BERLIN, 8 maj /ATSH-DPA/ - Agjencia kufitare e Bashkimit Europian, ''Frontex'' pret një tjetër fluks migrantësh, pasi Turqia të heqë kufizimet kundër koronavirusit, sipas...

POLONI – Frontex përgatit ndihmën kufitare për Greqinë

VARSHAVË, 5  mars /ATSH-DPA/- Frontex do të nisë një ndërhyrje të menjëhershme kufitare nga toka dhe ajri në Greqi, javën e ardhshme, njoftoi zëdhënësja...

GJERMANI – Policia federale dërgon forca shtesë në mbështetje të Frontex-it...

BERLIN, 4 mars /ATSH-DPA/- Gjermania do të mbështesë autoritetet greke në mbrojtjen e kufirit të tyre me Turqinë duke dërguar 20 oficerë policie të...

BRUKSEL – Frontex siguron ndihmë dhe kontrolle për Greqinë pas dyndjes...

VARSHAVË, 2 mars /ATSH-DPA/ - Agjencia kufitare e BE-së, Frontex, ra dakord të fillojë një ndërhyrje të shpejtë kufitare për të ndihmuar Greqinë që...

POLONI – Frontex: Ulet numri i migrantëve në janar  

VARSHAVË, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Numri i kalimeve të paligjshme kufitare në rrugët kryesore migruese të BE-së pësoi rënie në janar të vitit 2020...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA