Ballina Etiketimet Fonde

Etiketim: fonde

LUBJANË – Qeveria sllovene miraton livrimin e fondeve për STA

LUBJANË, 14 janar /ATSH-STA/ - Qeveria sllovene miratoi livrimin e pagesave të prapambetura të buxhetit për Agjencinë Sllovene të Shtypit (STA) siç kërkohet nga...

Qeveria i alokon 2 miliardë lekë Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

TIRANË, 30 nëtor/ATSH/ Qeveria shqiptare i ka alokuar një fond shtesë prej 2 miliardë lekësh Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Në mbledhjen e radhës...

Rritje 20% e fondeve për bujqësinë/ Mbështetje skemës për naftë falas...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Në buxhetin e shtetit për vitin 2021 planifikohet një rritje prej 20% e fondeve për bujqësinë. Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit...

VARSHAVË – Morawiecki: Polonia mund të përdorë veton, nëse fondet e...

VARSHAVË, 6 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri polak Mateusz Morawiecki bëri sot me dije për një përdorim të mundshëm të fuqisë së vetos nga Polonia,...

SPANJË – Fonde europiane dhe rritje taksash në projektbuxhetin 2021

MADRID, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria spanjolle e kryeministrit Pedro Sanchez prezantoi sot projektbuxhetin për vitin 2021, i mbështetur nga fondet e planit europian...

Japonia premton 130 milionë dollarë për vaksinën kundër COVID-19

TOKIO, 9 tetor /ATSH-AA/ - Tokioja raportoi sot 203 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërsa vendi premtoi 130 milionë dollarë për...

Rindërtimi/ Miratohet përdorimi i mbi 253 milionë lekëve për rikonstruksionet e...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e fundit përdorimin e fondit të Rindërtimit, në masën 253 463 855 lekë, për financimin...

SPANJË – Sanchez: 800 000 vende të reja pune nga plani...

MADRID, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Spanja synon të krijojë më shumë se 800 000 vende të reja pune në tre vjet në sajë të...

Fondet e Solidaritetit administrohen nga Bashkimi Europian

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Fondet e mbledhura në konferencën e Donatorëve në Bruksel administrohen nga vetë donatorët. Kështu deklaroi sot Kryeministri Edi Rama në nënshkrimin e...

590 milionë lekë për nxitjen e punësimit/ Pritet të përfitojnë deri...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Qeveria ka në dispozicion 590 milionë lekë për të zbatuar programet e nxitjes së punësimit për vititn 2020, ndërsa parashikon që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA