Ballina Etiketimet Fokus

Etiketim: fokus

FOKUS – Si do të veprojë Johnson pas përplasjeve me Brukselin?!

LONDËR, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të vendosë lëvizjet e ardhshme të vendit të tij në negociata të vështira për...

FOKUS – Europa ashpërson kufizimet, shtetrrethim në Francë për shkak të...

PARIS, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Përballë rishfaqjes së pandemisë së COVID-19, vendet europiane kanë vijuar me ashpërsimin e masave kufizuese, veçanërisht në Francë ku...

SHBA – Pompeo në vizitë zyrtare në Kroaci, në fokus Ballkani...

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të zhvillojë javën e ardhshme një vizitë zyrtare në Kroaci për të...

FOKUS – Mbi 800 000 viktima nga COVID-19 në botë

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 800 000 personave në botë që prej...

FOKUS – Europa e alarmuar përballë rritjes së rasteve me COVID-19

BERLIN, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Rritja e rasteve në Gjermani duke arritur në nivelet e prillit, progresi i pazakontë në Francë që prej majit,...

FOKUS – Moda italiane në prag katastrofe ekonomike për shkak të...

MILANO, 16 gusht /ATSH-ANSA/- Në sektorin e modës kemi një katastrofë të paparë ekonomike, deklaroi Cirillo Marcolin, president i ''Confindustria Moda''. Studimi ekonomik "Tekstile, Modë...

FISHË TEKNIKE – Ajo që dimë dhe nuk dimë për shpërthimet...

BEJRUT, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Një shpërthim masiv në portin e Bejrutit vrau më shumë se 100 njerëz dhe plagosi mijëra të tjerë. Një...

FOKUS – Bota në ndihmë të Bejrutit të shkatërruar nga shpërthimet

UASHINGTON, 4 gusht /ATSH-ANSA-AA-DPA-AFP/ - SHBA do të ndihmojë Libanin pas shpërthimeve në Bejrut, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një konference për shtyp...

FOKUS – Mbi 18 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

NJU JORK, 2 gusht /ATSH-AA/ - Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në 18 milionë, sipas...

FOKUS – Mbi 16 milionë raste me COVID-19 në botë

PARIS, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Më shumë se 16 milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarisht në botë, prej të cilëve më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA