Ballina Etiketimet FMN

Etiketim: FMN

UASHINGTON – FMN: Krizë e afërt humanitare në Afganistan

UASHINGTON, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) shprehu sot shqetësimin për krizën e afërt humanitare në Afganistan dhe i bëri thirrje komunitetit...

SHBA – FMN miraton një injektim monetar prej 650 miliardë dollarësh

UASHINGTON, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Bordi i Guvernatorëve të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka miratuar një injektim financiar prej 650 miliardë dollarësh në formën...

SHBA – FMN: Aksesi i pabarabartë në vaksina ngadalëson rimëkëmbjen ekonomike

UASHINGTON, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Rimëkëmbja pritet të jetë më e shpejtë, nga sa pritej, në ekonomitë e zhvilluara, por më e ngadaltë për...

SHBA – FMN miraton rritjen e huasë për vendet më të...

UASHINGTON, 22 korrik /ATSH-DPA/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) njoftoi sot miratimin  e një rritjeje masive në aftësinë e tij për të dhënë hua...

SHBA – FMN: G20 duhet të veprojë në favor të më...

UASHINGTON, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Kreu menaxhues i FMN-së, Kristalina Georgieva u kërkoi sot vendeve të G20-s të veprojnë sa më shpejt të jetë...

Sejko, takim me misionin e FMN-së: Ekonomia ka marrë kthesë drejt...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Ecuria e ekonomisë shqiptare, zhvillimet në sistemin financiar, ndikimin e pandemisë në ecurinë ekonomike dhe pritjet për rimëkëmbjen ekonomike gjatë periudhës...

Denaj përmbyll takimet me misionin e FMN-së: Vit i rimëkëmbjes dhe...

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Denaj, sot kreu takimin (virtual) përmbyllës me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), i udhëhequr...

COVID-19 – FMN-BB-OBSH-OBT kërkojnë 50 miliardë dollarë për fundin e pandemisë

NJU JORK, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Krerët e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bankës Botërore, Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Organizata Botërore e Tregtisë kërkojnë nga...

UASHINGTON – FMN shqyrton taksën globale për korporatat

UASHINGTON, 25 maj /ATSH-AFP/ - Fondit Monetar Ndërkombëtar shqyrtoi sot propozimin e SHBA-së për një taksë globale prej të paktën 15% mbi fitimet e...

UASHINGTON – FMN plan 50 miliardë dollarë për t’i dhënë fund...

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-AFP/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) i propozoi sot G20-s një plan për t'i dhënë fund pandemisë globale, financimi i së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA