Ballina Etiketimet Fidanë

Etiketim: fidanë

Serra ultramoderne e prodhimit të fidanëve me mbështetjen e AZHBR-së në...

TIRANË, 25 janar/ATSH-Maela Marini/ Me mbështetjen e AZHBR-së përmes programit IPARD II, kompania “Agro-Koni” në Maminas, Shijak, ka ndërtuar një serrë ultramoderne për prodhimin...

Lulishteve të Pukës i shtohen 300 fidanë me lule dekorative

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Rreth 300 fidanë me lule dekorative i janë shtuar lulishteve të qytetit të Pukës, i cili edhe këtë tradicionalisht dhe këtë...

SOFT NEWS – Etiopia thyen rekord me 200 milionë fidanë të...

ADIS ABEBA, 13 korrik /ATSH-AA / - Etiopia do të thyej rekord duke mbjellë 200 milionë fidanë për 12 orë në pjesën jugore të...

Kosovë, mbillen fidanë në oborrin e Kampusit Universitar

PRISHTINË, 23 prill /ATSH/ - Në kuadër të Javës së Tokës janë mbjellë rreth tridhjetë fidanë dhe është pastruar e gjithë hapësira brenda Kampusit...

FOTO/ Fier, mijëra fidanë pishe për rehabilitimin e sipërfaqes së djegur...

TIRANË, 2 mars /ATSH/ - Dita e dytë e pemëve nisi përsëri sot me një sensibilizim nga qytetarët dhe bashkitë kudo në Shqipëri për...

FOTO/ Ballkonit të Bunës i shtohen dhe 100 fidanë, kontribut nga...

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ - Kontributi i qytetarëve për gjelbërimin e Ballkonit të Bunës, në Shkodër nuk ndalet. Iu shtuan dhe 100 fidanë të...

FOTO/ Divjakë-Karavasta, shtohen 150 fidanë pishe nga nxënësit e gjimnazit “Qemal...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ - Nxënës shkollash dhe qytetarë janë bashkuar nismës ''Krijo oksigjenin tënd'' e iniciuar nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit për...

FOTO/ Mbillen 150 fidanë në Parkun Kombëtar të Tomorrit

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ - Shqipëria si destinacion turistik gjithëvjetor tashmë po shndërrohet dhe në një vend me gjelbërim ku turistët e huaj të...

FOTO/ Peizazhi i Mbrojtur Vjosë-Nartë, rigjenerim i pyllit me 500 fidanë

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ - Zonat e Mbrojtura në Shqipëri vlerësohen si një mundësi efektive për zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm. Ato përfaqësojnë në vetvete,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA