Ballina Etiketimet Fermer

Etiketim: fermer

137 pika grumbullimi në të gjithë vendin/ Me mbështetjen e AZHBR-së,...

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ Me mbi 20 vite përvojë në sektorin e Bujqësisë, Artur Vrushi, sot ka pikën e tij të grumbullimit në Frakull,...

Përmet/ Fermerët prezantojnë prodhimin lokal si pjesë e përpjekjes për qëndrueshmërinë...

TIRANË, 4 korrik /ATSH/ Përmeti njihet si qyteti i luleve, verës, reçelit, kompostos dhe glikosë. Produktet lokale janë të rëndësishme për nxitjen e zhvillimit...

Erblin Basha, i rikthyer nga emigracioni ndërtoi serrën në tokën e...

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Zv/kryeministri Erion Braçe solli sot shembullin e Erblin Bashës një fermer në Mazhaj, njësia Allkaj/Lushnjë, i cili pesë vite më...

Rikthehet pas 20 vitesh në emigracion, fermeri nis punën në tokat...

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ Pas 20 vitesh në emigracion në Itali fermeri shqiptar kthehet dhe nis punën në tokat e familjes. Krahas kursimeve të mbledhura nga...

Emigranti që u kthye në fermer/ Me mbështetjen e AZHBR-së, ngriti...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Pas shumë vitesh në emigracion, Julian Bogdani u kthye në Shqipëri për t'u bërë fermer. Juliani i kthyer nga emigrimi, ndërtoi...

Mbështetja nga IPARD/ Fermeri Adem Aliu punon për një fermë me...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Në Anën e Malit, Shkodër, është pozicionuar ferma blegtorale e Adem Aliut, që po punon për një fermë me cikël të...

Pjesa më e madhe e fermave bujqësore janë familjare

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Pjesa më e madhe e fermave bujqësore në vendin tonë janë familjare dhe administrohen si të tilla. Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit...

Ferma e Josifit, pikë reference rajonale për prodhimin e fidanëve perimorë

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural po vijon mbështetjen me grant të fermerëve në të gjithë vendin. Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit...

Mbështetje nga AZHBR/ Vëllezërit e rikthyer nga emigracioni investuan në vendlindje,...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Skemat mbështetëse për bujqësinë përmes Agjencisë për Zhvillimin Bujqësor e Rural vijojnë të mbështetin fermerët për të zgjeruar aktivitetin e...

140 pika grumbullimi për produktet bujqësore/ Fermerët nuk shesin më me...

TIRANË 15 prill/ATSH/ Në të gjithë vendin janë ngritur këto 7 vitet e fundit 140 pika grumbullimi për produktet bujqësore. Kryeministri Edi Rama nga takimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA