Ballina Etiketimet Fason

Etiketim: fason

Beci viziton një biznes fason/ Strategji e mirëfilltë për mbështetjen e...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Në kuadër të takimeve që po zhvillon në qytetin e Shkodrës, numri tre i listës së Partisë Socialiste në Shkodër, Benet...

Shehu me fasonët në Përmet: Rrisim pagën minimale për punëtorët 

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Drejtuesi politik i qarkut Gjirokastër, Tritan Shehu u takua me bizneset prodhuese të konfeksioneve dhe paketimit në qytetin e Përmetit. Shehu tha...

Sektori fason i rëndësishëm për punësimin/ Balla: Me tatimin progresiv ulëm...

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla vizitoi sot një biznes fason në Elbasan, ku theksoi se "sektori fason...

Denaj me biznesin fason: Eliminimi i barrierave, garanci shtesë për eksportuesit...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Qeveria mbetet e angazhuar për eliminimin e barrierave të panevojshme në tregti, çka përbën një garanci shtesë për eksportuesit shqiptarë. Ministria e...

Basha: 200 mijë lekë të vjetra sipërmarrësve për çdo punonjës që...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në një fasoneri në Lezhë. Gjatë bisedës me administratoren Brunilda Shytaj, Basha u...

Gazheli takim me fasonët: Lehtësi proceduriale dhe mbështetje për sipërmarrjet

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli, pati një takim sipërmarrës që zhvillojnë aktivitetin ekonomik në vendin tonë në fushën e...

Denaj në kompaninë e këpucëve në Berat: Nga paketa mbështetëse e...

TIRANË, 13 gusht/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ishte sot në kompaninë e prodhimit të këpucëve “MiTo by Caterina Firenze”, në...

COVID-19/ Biznesi fason më i prekuri, Denaj për ATSH-në: Qeveria ndihmë...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaron për ATSH se po punohet që disa sektorë të cilët mund të riorganizojnë...

Basha: PD, plan të qartë për biznesin dhe çlirimin e ekonomisë

TIRANË, 12 mars/ATSH-Maela Marini/ "Biznesi është në vështirësi ekonomike nga çmimi i lartë i naftës, çmimi i lartë i energjisë dhe taksat e larta",...

Kushte më të mira pune pas denoncimit në platformën e bashkëqeverisjes

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ - Qytetarja Ina Hasanaj nga Tirana mori guximin të denoncojë pranë Zyrës së Bashkëqeverisjes një subjekt fason në afërsi të Kombinatit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA