Ballina Etiketimet Evis Kushi

Etiketim: Evis Kushi

Dita Kombëtare e Rinisë/ Kushi: Pjesëmarrja aktive e të rinjve, detyrim...

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ Në kuadër të Ditës Kombëtare të Rinisë, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe Shërbimi Kombëtar për Rininë kanë organizuar...

Konstituohet Këshilli i Arsimit të Lartë dhe Kërkimit Shkencor

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi deklaroi sot se është konstituuar Këshilli i Arsimit të Lartë dhe Kërkimit...

Viti i ri mësimor/ Kushi: Protokollet e sigurisë janë zbatuar me...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik zhvilloi një seancë dëgjimore me ministren e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis...

“Fjongo rozë më kujton”/ Kushi: Sa më të shëndetshme të jenë...

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në ecjen tradicionale të organizuar nga "YWCA of Albania"...

Elbasan/ Shpërndahen tableta për nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Jonuz Topuzi”

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi së bashku me kryetarin e bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja shpërndanë tableta për...

Programi Kombëtar i Praktikave të Punës/ Rreth 3700 praktika dhe 800...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ “Që nga fillimi i tij në 2015-ën, rreth 3700 praktika pune janë zhvilluar dhe 800 të rinj janë punësuar në...

Shqipëria, pjesë e “Javës Europiane të Sportit”/ Kushi: Të nxisim fëmijët...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ -Për vitin e dytë radhazi, Shqipëria është pjesë e “Javës Evropiane të Sportit” nën moton “Be Active", ku synohet promovimi...

Shqipëria ndër 10 vendet me përmirësimet më të shpejta në arsim

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Shqipëria renditet ndër 10 vendet me përmirësimet më të shpejta në arsim, në raportin e fundit të Bankës Botërore. Ministrja e Arsimit,...

Përmirësimi i zonave të biznesit/ Kushi: Shërbime më të mira për...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ “Përmirësimi i zonave të biznesit sjell shërbime më të mira për qytetarët, por edhe zhvillim më të qëndrueshëm për qytetet tona”. Deputetja...

Kushi: Nuk ka arsye për zgjedhje të parakohshme, reformat do të...

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Arsyet për moshapjen e negociatave nuk vijnë nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, por nga disa nga vendet anëtare të Bashkimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA