Ballina Etiketimet Evis Kushi

Etiketim: Evis Kushi

Kushi takim me homologun turk: Turqia mbështetje Shqipërisë në shumë fusha

TIRANË, 26 mars /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me homologun turk Ziya Selçuk. Kushi shprehu falenderimet dhe...

Programi Kombëtar i Praktikave të Punës/ Kushi: Rreth 3 mijë praktika...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Nëpërmjet prezantimit të një punonjëseje pranë MASR, e punësuar me kontratë 1-vjeçare pune nga "Thirrja V" e Programit Kombëtar i...

Mësimi online/ Mirënjohje për angazhimin e nxënësve e mësuesve dhe sakrificën...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi shprehu sot falënderim e mirënjohje për angazhimin e deritanishëm të nxënësve e...

Pakti për Universitetin/ 710 studentë ekselentë të punësuar deri tani në...

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ 710 studentë ekselentë me mesatare mbi 9 janë punësuar deri tani në institucione të ndryshme të administratës publike nëpërmjet platformës...

“215 gjimnaze mësim online për 2 javë”/ Kushi: Vendimi për shkak...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ 215 gjimnaze në 10 bashki të vendit do të zhvillojnë mësim online për 2 javë. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,...

“Provimet e alternuar të studentëve”/ Kushi: Kusht që universitetet të respektojnë...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi deklaroi sot në një intervistë televizive për situatën e pandemisë se, "ne...

Kushi viziton qendrën TUMO: Eksperiencë e re edukimi ku ndërthuret arti...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vizitoi qendrën TUMO Tirana, e cila është një iniciativë e AADF (Albanian-American...

Ashpërsim i masave antiCOVID/ Kushi: Sezoni i provimeve më shumë se...

TIRANË, 10 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi u shpreh sot se, "në ato raste kur provimi i lëndës është...

Projekti “TechHubs”/ MASR dhe UNICEF partneritet për të mbështetur nxënësit nga...

TIRANË, 27 janar /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi dhe përfaqësuesi i “UNICEF” në Shqipëri dr. Roberto De Bernardi vizituan shkollën...

Gjimnazi “Ismail Qemali”, një prej 3 shkollave ku zhvillohet seksioni dygjuhësh...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ - Gjimnazi "Ismail Qemali" në Tiranë është një prej 3 shkollave në vend ku zhvillohet seksioni dygjuhësh shqiptaro-italian. Ministrja e Arsimit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA