Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

FOKUS – Europa e shqetësuar përballë tendencës në rritje të COVID-19

PARIS, 30 janar /ATSH-AFP/ - Shqetësimi përballë përhapjes së varianteve të reja të koronavirusit, më ngjitëse, ka përfshirë disa vende që po mbyllin kufijtë...

KOMENT – Zhgënjim euro-amerikan për vonesat e Pfizer

BRUKSEL, 27 janar /ATSH/ - Zhgënjimi nga Europa në Amerikën e Veriut po rritet për shkak të zvogëlimit të dërgesave të vaksinës antiCOVID-19 të...

BRUKSEL – Michel: Ftojmë Biden për bashkëpunim për një Europë dhe...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian i propozon presidentit Joe Biden, i cili merr detyrën sot, një pakt të ri themelues midis Europës...

SHBA – Trump heq kufizimet për fluturimet nga zona Schengen, Biden...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump dekretoi heqjen e kufizimeve për fluturimet nga zona Schengen dhe Brazili më 26...

FRANCË – Macron: Presim kontributin e Turqisë në stabilitetin e Europës

PARIS, 16 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një letër që i ka dërguar presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i...

COVID-19 – Mbi 30 milionë raste në Europë

ROMË, 15 janar /ATSH-ANSA/ - Rastet me COVID-19 në Europë kanë arritur në 30 milionë, sipas të dhënave zyrtare. Kjo shifër, që është e bazuar...

FOKUS – Cavusoglu: E ardhmja e Turqisë është në Europë

ANKARA, 12 janar /ATSH-AA/ - Turqia është e vendosur të ecë përpara me reformat e pranimit në Bashkimin Europian, deklaroi ministri i Jashtëm turk, Mevlut...

2020 viti më i nxehtë në Europë

ANKARA, 8 janar /ATSH-AA/ - Viti 2020 u regjistrua si viti më i nxehtë në Europë, sipas shërbimit të Bashkimit Europian për Monitorimin e...

Gjermania përherë e më e gjelbër

BERLIN, 27 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Zemra e Europës është gjithmonë më e gjelbër dhe kjo është fytyra e re e Gjermanisë së punës, një...

COVID-19 – Mbi 25 milionë raste në Europë

PARIS, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 25 milionë raste me COVID-19 u regjistruan zyrtarisht në Europë, sipas të dhënave zyrtare. Pesëdhjetë e dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA