Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

“Defender Europe 2021″/ Kim: Roli i Shqipërisë i rëndësishëm, hap i...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim vlerësoi sot rolin e Shqipërisë dhe të ushtrisë shqiptare në...

Shitja e automjeteve elektrike rekord global

VJENË, 30 prill /ATSH-AA/ - Shitjet globale të automjeteve elektrike u rritën ndër vite me një rekord prej 41% në tre milionë vitin e...

BRUKSEL – Italia ndër vendet e para në Europë për sulmet...

BRUKSEL, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Italia renditet e dyta, pas Rusisë, për numrin e raporteve të sulmeve fizike kundër gazetarëve në vitin 2020, e...

STRASBURG – KiE: Më shumë vullnet politik për mbrojtjen e medias

STRASBURG, 28 prill /ATSH-AFP/ - Këshilli i Europës i kërkoi sot qeverive europiane të japin prova të një vullneti politik më të angazhuar për...

FRANCË – 11 miliardë euro kredi në mbështetje të ekonomisë postCovid-19

PARIS, 26 prill /ATSH-AFP/ - Një total prej 11 miliardë euro kredi për të mbështetur rimëkëmbjen e ekonomisë franceze postCovid-19 do të jetë në...

FOKUS – ECDC paraqet vlerësimin e COVID-19 në Europë

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-ANSA/ - Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) vlerësoi sot rastet dhe vdekjet nga COVID-19 në Europë, me...

Europa me investime rekord në energjinë e erës

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-AA/ - Europa investoi 42,8 miliardë euro në të ashtuquajturat fermat e reja të erës në vitin 2020, vlera e dytë...

COVID-19 – Mbi një milion viktima në Europë

PARIS, 13 prill /ATSH-AFP/ - Europa ka regjistruar më shumë se një milion vdekje nga COVID-19, që nga zbulimi i tij në Kinë në...

SHBA – Austin në tur vizitash në Europë

UASHINGTON, 9 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin do të vizitojë Gjermaninë javën e ardhshme si pjesë e një turneu që...

FOKUS – Pandemia rrit hendekun ekonomik midis Europës dhe SHBA-së

BRUKSEL, 7 prill /ATSH-AFP/ - E shkatërruar nga ngadalësia e vaksinimeve kundër COVID-19 dhe nga politikat më pak ambicioze stimuluese sesa në anën tjetër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA