Ballina Etiketimet Europe

Etiketim: europe

COVID-19 – OBSH: Mbi 850 000 vdekje në të gjithë Europën

GJENEVË, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Më shumë se 850 000 persona kanë vdekur në të gjithë Europën për shkak të COVID-19, njoftoi sot Organizata...

OBSH: Reduktimi i numrit të rasteve me COVID-19 shpëtim për Europën

KOPENHAGË, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Ulja e rasteve me COVID-19 në mbarë Europën është shpëtim për autoritetet, që munden tashmë të vlerësojnë përgjigjet e...

FOKUS – Europa në kaos nga moti i keq, bllokime në...

BERLIN, 14 shkurt /ATSH-AFP/ – Shoferë të bllokuar në autostrada, qendra vaksinimi të mbyllura, trena të anuluar, dëbora ka paralizuar një pjesë të Europës. Moti...

Amsterdami “mund” Londrën, bëhet kryeqyteti kryesor tregtar i Europës

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Muajin e kaluar, Amsterdami tregtoi më shumë aksione, sesa Londra, duke e hequr kryeqytetin e Britanisë së Madhe nga...

FOKUS – Europa e gjunjëzuar nga moti i keq

HAGË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Një front i ftohtë ka përfshirë pjesën veriore të Europës duke ''mbuluar'' Holandën dhe një pjesë të Gjermanisë me...

KOPENHAGË – OBSH: Të përshpejtohet vaksinimi në Europë

KOPENHAGË, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kreu i OBSH-së në Europë u bëri thirrje europianëve për të përshpejtuar fushatën e tyre të vaksinimit kundër COVID-19,...

Dyfishohen shitjet e makinave elektrike në Europë

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Shitjet e makinave elektrike në Europë në 2020 dhe ato hibride të rikarikueshme u trefishuan, duke tejkaluar në total...

FRANCË – Von der Leyen: Asnjë kompromis për sigurinë e vaksinave

PARIS, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen theksoi sot se strategjia europiane e vaksinimit, kritikuar për ngadalësi, ishte...

FOKUS – Europa e shqetësuar përballë tendencës në rritje të COVID-19

PARIS, 30 janar /ATSH-AFP/ - Shqetësimi përballë përhapjes së varianteve të reja të koronavirusit, më ngjitëse, ka përfshirë disa vende që po mbyllin kufijtë...

KOMENT – Zhgënjim euro-amerikan për vonesat e Pfizer

BRUKSEL, 27 janar /ATSH/ - Zhgënjimi nga Europa në Amerikën e Veriut po rritet për shkak të zvogëlimit të dërgesave të vaksinës antiCOVID-19 të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA