Ballina Etiketimet Energji

Etiketim: energji

Avari në nënstacionin e Ndroqit/ Ndërprerje të pjesshme energjie në disa...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi sot ndërprerje të pjesshme të energjisë në Tiranë, Përmet dhe Kavajë. OSHEE informoi abonentët e...

Investimet në rrjetin elektrik, rritën cilësinë e furnizimit/ 3.3 milionë euro...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Prodhimi i energjisë në vendin tonë është një sfidë e madhe dhe investimet si nga Operatori i Shpërndarjes, ashtu edhe nga...

Punime në fidera/ Të shtunën, ndërpreje të pjesshme të energjisë në...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike informoi sot se të shtunën do të ketë stakime të pjesshme të energjisë në Tiranë. Sipas...

Rikonstruksion kabinave të nënstacionit të Farkës/ Zonat pa energji në Tiranë

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE) bën të ditur se për shkak të investimit për rikonstruksionin e kabinave, nesër do...

Prodhimi i energjisë elektrike u rrit me 2,2 herë

TIRANË, 24 maj/ATSH/ Prodhimi neto vendas i energjisë elektrike në këtë periudhë u rrit me 2,2 herë duke arritur vlerën 3344 GWh nga 1546...

Ulet niveli i humbjeve në sektorin e energjisë në 24.17 %...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Niveli i humbjeve në sektorin e energjisë, është ulur në 24.77 % në tremujorin e parë të vitit 2021, nga...

Eksportet e mineraleve, lëndëve djegëse e energjisë rritje me 9,8 %

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Shitjet e mineraleve, lëndëve djegëse dhe energjisë i janë rikthyer tendencës pozitive, pas një periudhe performance të dobët. Pozitivisht në muajt e...

Investimet në energjetikë/ 19 projekte në proces me fonde shqiptare dhe...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Investimet në energji dhe zhvillimi i teknologjive të reja dhe të avancuara mbeten prioritet i Operatorit të Sistemit të Transmetimit. Kryeministri Edi...

Shqipëria eksportuese neto e energjisë/ Nga HEC-i i Skavicës tek TEC-i...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama nga Pogradeci tha se Shqipëria ka mundësinë sot që të kalojë në një fazë tjetër në sektorin e...

Shqipëria, eksportuese neto e energjisë/ Skavica, TEC-i i Vlorës dhe dy...

TIRANË, 15 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama siguroi sot se "Shqipëria do të bëhet eksportuese neto e energjisë dhe do të ketë të garantuar sovranitetin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA