Ballina Etiketimet Elektrik

Etiketim: elektrik

”Jaguar” 100% elektrikë

LONDER, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Thierry Bolloré, shefi i ri i kompanisë ''Jaguar'' ka konfirmuar se marka ''Jaguar'' do të bëhet një prodhues i...

Twingo Electric ”ilaçi” kundër konsumimit të jetës moderne

PARIS, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Duke perifrazuar parullën e një pijeje të njohur dhe të hidhur, Twingo Electric i ri është ''ilaçi'' i përsosur...

EQV modeli i fundit elektrik i Mercedez

SHTUTGART, 26 tetor /ATSH-ANSA/ - Është EQV, modeli i fundit në familjen Mercedes EQ , plotësisht elektrik i krijuar nga kompania e Shtutgartit. Paraqitur në...

”Amazon” prezanton furgonin postier elektrik

KALIFORNIA, 9 tetor /ATSH-ANSA/ - Vetëm një vit pas njoftimit të bashkimit me projektin ''Climate Pledge'', kompania ''Amazon'' ka përfunduar zhvillimin së bashku me...

FRANCË – EASA çertifikon avionin e parë elektrik

PARIS, 10 qershor /ATSH-AFP/- Agjensia Europiane e Sigurisë së Aviacionit (EASA) njoftoi sot se ka çertifikuar për herë të parë një avion plotësisht elektrik,...

MAKINA – Mercedes EQB suv i ri 100% elektrik

BERLIN, 27 tetor /ATSH-ANSA/ - Kompania Mercedes do të sjellë në treg në vitin 2021, një suv elektrike kompakt, vendimtar për pozicionimin dhe strategjinë...

TEKNOLOGJI – VW fillon prodhimin e modelit të ri elektrik

BERLIN, 10 maj /ATSH-AA/ - Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen (VW), njoftoi se ka nisur porositë paraprake për modelin e ri elektrik ID.3, me...

BERLIN – Gjermania hap rrugët e saj për skuterat elektrikë

BERLIN, 6 prill /ATSH-AFP/ - Gjermania synon të autorizojë futjen në rrugët e saj të skuterave elektrikë, duke u përpjekur të organizojë një bashkjetesë...

Foto/ Treni së shpejti në Tiranë, por këtë herë do të...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ - Treni do të vijë shpejt në Tiranë, por kësaj here do të jetë elektrik. Stacioni i ri do të jetë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA