Ballina Etiketimet Ekstremizem

Etiketim: ekstremizem

FOKUS – Një kompani elitë e ushtrisë gjermane shpërbëhet për arsye...

BERLIN, 31 korrik /ATSH-DPA/ - Një kompani që i përkiste forcave të komandës speciale të ushtrisë gjermane (KSK) është shpërbërë pas akuzave për ekstremizëm...

GJERMANI – Schaeuble: Rreziku i ekstremit të djathtë është nënvlerësuar

BERLIN, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Dhuna e individëve dhe grupeve, me të cilat Gjermania është përballur këto muaj e fundit është terrorizëm, theksoi presidenti...

GJERMANI – Kreitmayr: Mes ushtarëve tanë nuk ka vend për ekstremizëm

BERLIN, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Pas një raporti mbi ekstremizmin e krahut të djathtë në ushtrinë gjermane, komandanti i forcave speciale të vendit Markus...

FRANCË – Pushohen 16 punonjës të inteligjencës nga frika e ekstremizmit

PARIS, 21 janar /ATSH-DPA/ - Gjashtëmbëdhjetë zyrtarë të Inteligjencës franceze janë pushuar që nga viti 2014, për shkak të frikës se ata ose familjet...

SLLOVAKI – Lideri i ekstremit të djathtë nën akuzë për promovim...

BRATISLAVË, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Prokuroria sllovake akuzoi liderin e një partie të ekstremit të djathtë përfaqësues në parlament, për promovimin të ekstremizmit me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA