Ballina Etiketimet Duterte

Etiketim: duterte

FILIPINE – Duterte drejt vendosjes së kufizimeve më të rrepta antiCovid-19

MANILA, 16 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte mund të rivendosë kufizime më të rrepta të karantinës në kryeqytetin Manila, ku ka...

FILIPINE – Duterte: Të hapet zjarr ndaj atyre që shkelin karantinën

MANILA, 2 prill /ATSH/ - Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte urdhëroi policinë që të hapte zjarr kundër qytetarëve që shkelin rregullat e karantinës, sipas...

FILIPINE – Pompeo diskuton me Duterten për ekonominë dhe mbrojtjen

MANILA, 28 shkurt /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u takua sot me presidentin filipinas, Rodrigo Duterte në kuadër të forcimit të...

BANGKOK – Duterte kërkon të ndryshojë emrin e Filipineve

BANGKOK, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti filipinas, Rodrigo Duterte po shqyrton idenë e riemërtimit të vendit në Maharlika (e krijuar fisnikërisht - shën. i...

MANILA – Duterte: Nuk vuaj nga kanceri

MANILA, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti  i Filipineve  Rodrigo Duterte tha se testet e fundit mjekësore treguan se ai nuk ishte me  kancer, në...

MANILA – Duterte diagnostikohet me kancer

MANILA, 5 tetor /ATSH-DAP/ - Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte theksoi për mediat se ekzistonin mundësitë që mund të vuante nga kanceri dhe ky...

ZVICËR – OKB: Presidenti Duterte ka nevojë për një ekzaminim psikiatrik

GJENEVË, 9 mars /ATSH-AFP/ - Komisioneri i lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Zeid Ra'ad Al Jussein deklaroi sot se presidenti filipinas,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA