Ballina Etiketimet Drejtesi

Etiketim: drejtesi

Manja: Konsensus me opozitën për zgjatjen e mandatit të organeve të...

TIRANË 16 shtator /ATSH-I.Vata/ Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja deklaroi sot se "Reforma në Drejtësi është prioritet i qeverisë në mandatin e tretë të...

Tryeza, SHBA vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë përmes Reformës në Drejtësi

TIRANË 2 shtator /ATSH-I.Vata/ Ambasada e SHBA-së në Tiranë njoftoi zhvillimin e një tryeze diskutimi me "Miqtë e Drejtësisë" mbi sukseset dhe sfidat e...

Gjonaj: Strategjia Ndërsektoriale ka në thelb sistemin e drejtësisë të pavarur

TIRANË 11 gusht /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se institucioni që drejton ka rakorduar punën për hartimin e Strategjisë Ndërsektoriale të...

FOKUS – Polonia bën një hap pas për reformën në drejtësi

VARSHAVË, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Lideri i partisë kryesore të koalicionit konservator qeverisës në Poloni, Jaroslaw Kaczynski, njoftoi sot se ligji që parashikonte një...

Reforma në Drejtësi, për herë të parë strategji e posaçme për...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Për herë të parë është zhvilluar strategji e posaçme për të miturit nga Ministria e Drejtësisë. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u...

ILD: Nga 1 shkurti 2020 mbi 3900 ankesa

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë njoftoi sot se prej datës 1 shkurt 2020, kur nisi veprimtaria e institucionit, janë mbi...

Tusha: Gjykata Kushtetuese shqyrtoi 125 çështje, 35 vendime përfundimtare

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha deklaroi sot se "përgjatë këtij viti Gjykata Kushtetuese ka shqyrtuar 125 çështje, për të cilat...

Fatmir Xhafaj zbërthen Reformën në Drejtësi

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Sot mbushen plot 5 vjet që nga miratimi i Reformës në Drejtësi, e cila po sjell revolucion në drejtësinë shqiptare dhe...

Sesionin i 14-të i grupit të punës të Drejtësisë të Ballkanit...

TIRANË 21 korrik /ATSH-I.Vata/ Në sesionin e 14-të të grupit të punës të Drejtësisë të Ballkanit Perëndimor, u prezantuan arritjet e Reformës në Drejtësi...

Gjonaj pret homologun maqedonas, fokus në luftën kundër krimit të organizuar...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ - Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj priti sot homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Bojan Marichikj. Të dy ministrat biseduan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA