Ballina Etiketimet Dita

Etiketim: dita

Dita Botërore e Picës, aleates së qetësisë familjare

NAPOLI, 16 janar /ATSH-ANSA/ - Dita Botërore e Picës festohet çdo vit më 17 janar, që kur arti kulinar tradicional i picës napolitane u...

Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore

ROMË, 5 tetor /ATSH-ANSA/ - Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore. E shtuar në kalendarin e ditëve botërore për ndërgjegjësimin për të drejtat dhe...

KULTURË – Pse pikërisht 23 prilli është Dita Botërore e Librit?

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Dita Botërore e Librit dhe e Mbrojtjes së të Drejtës së Autorit është një festë për të promovuar kënaqësinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA