Ballina Etiketimet Distance

Etiketim: distance

Me variantet e COVID-19, një metër distancë nuk mjafton

ROMË, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Variantet e virusit SARS-Cov-2 karakterizohen nga një rritje prej 40 % e distancës së transmetueshme dhe një metër larg...

“Xiaomi” prezanton karikuesin në distancë

ROMË, 1 shkurt /ATSH-ANSA/- Kompania “Xiaomi” duket se i ka mundur konkurrentët e saj në kohë duke prezantuar “Mi Air Charge”, pajisjen për karikim...

TEKNOLOGJI – Apple selfie grupi edhe në distancë

KALIFORNI, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - Në kohë distancimi shoqëror, Apple ka marrë patentën për një softuer që lejon bërjen e fotove selfie në grup. Pra,...

TEKNOLOGJI – Zuckerberg: Gjysma e punonjësve do të punojnë në distancë

KALIFORNI, 22 maj /ATSH-ANSA/ - Gjysma e punonjësve të kompanisë Facebook mund të punojnë në distancë deri në vitin 2030, deklaroi Mark Zuckerberg shtuar...

Apeli i OBSH-së: Shmangni grumbullimet në objektet e kultit

TIRANË, 4 maj/ATSH/Organizata Botërore e Shëndetësisë ka përgatitur një informacion ndërgjegjësues në lidhje me rekomandimet për ndalimin e grumbullimeve për të kufizuar përhapjen e...

SOCIALE – Puna nga shtëpia rrit motivimin e punonjësve

STAMBOLL, 12 prill /ATSH-AA/ - Ndërkohë që puna nga shtëpia është bërë normë e re gjatë pandemisë së koronavirusit, një eksperte e dixhitalizimit me...

FOTO/ Durrës, respektim i distancave në tregun agrobujqësor

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Në tregun bujqësor të Durrësit vijon të respektohet distanca fizike si nga qytetarët edhe nga tregtarët. Policia Bashkiake e Durrësit që në...

COVID-19/ Udhëzues, shërbim në distancë me telefon ose sms për të...

TIRANË, 14 mars/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar udhëzuesin e shërbimit në distancë me telefon ose sms për të sëmurët kronikë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA