Ballina Etiketimet Detyrim

Etiketim: detyrim

BULLGARI – E detyrueshme mbajtja e maskës në ambientet e jashtme

SOFJE, 21 tetor /ATSH-DPA/ - Veshja e një maske në ambientet e jashtme nga nesër do të bëhet e detyrueshme në Bullgari, pas një...

GJERMANI – Soeder: Maska ​​të jetë e detyrueshme në mjediset e...

BERLIN, 19 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri bavarez, Markus Soeder bëri thirje sot që vënia e maskave të bëhet e detyrueshme në mjediset e jashtme...

COVID-19 – Zvicra detyron mbajtjen e maskave në hapësira të mbyllura...

BERNË, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Vënia e një maske do të jetë e detyrueshme nga e hëna në vende të mbyllura publike, në të...

LISBONË – Portugalia drejt ligjërimit të mbajtjes së detyrueshme të maskës...

LISBONË, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze njoftoi sot qëllimin e saj për t'i kërkuar Parlamentit që të ligjërojë përdorimin e detyrueshëm të maskës...

LETONI – Maskat të detyrueshme edhe në ambientet publike

RIGA, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Letonia do të forcojë masat e saj kufizuese në jetën publike, në një përpjekje për të ndaluar përhapjen e...

COVID-19 – Rutte: Holanda po hyn në një kufizim të pjesshëm,...

HAGË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Holanda do t'i nënshtrohet kufizimit të pjesshëm nga e mërkura, që përfshin veçanërisht mbylljen e të gjitha bareve dhe...

Covid-19 – Sllovakia bën të detyrueshme mbajtjen e maskave edhe në...

BRATISLAVË, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Sllovakia rriti masat e saj për të luftuar koronavirusin me rregullin e ri, që do të vihet në zbatim...

FISHË TEKNIKE – Vendet europiane ku mbajtja e maskës antiCovid-19 është...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Në një përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit të ri, një numër në rritje vendesh kanë bërë të...

FRANCË – Castex: Mbajtja e maskës e detyrueshme në të gjithë...

PARIS, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex njoftoi sot se mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme në të gjithë kryeqytetin,...

GREQI – Maska e detyrueshme në Mykonos dhe Halkidiki

ATHINË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Greqia njoftoi mbajtjen e detyrueshme të maskave në ishullin e Mykonos dhe në Halkidiki, në veri të vendit, pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA