Ballina Etiketimet Denaj

Etiketim: Denaj

Treguesit fiskalë për 8-mujorin/ 96,1 miliardë lekë mblidhen në buxhet nga...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhet nga drejtoria e përgjithshme e Doganave për periudhën janar–gusht të këtij viti, janë realizuar në...

Të ardhurat nga tatimet 141.6 miliardë lekë, 0.4% më shumë se...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga administrata tatimore gjatë 8- mujorit të parë të këtij viti janë realizuar në masën 141.6 miliardë...

Investime dhe zhvillimi i ekonomisë/ Shpenzimet kapitale u rritën me 13.4...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u shpreh se, "qëllimi i projektaktit që diskutojmë sot në Kuvend, është ndjekja...

Nxitja e punësimit/ Denaj-Maître, nënshkruajnë marrëveshjen me vlerë 9.6 milionë CHF

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Qeveria shqiptare ka nënshkruar marrëveshjen me Konfederatën Zvicerane, për fazën dy të projektit “Aftësi për Punë” 2019-2023, me një vlerë...

Denaj pret ambasadoren e Holandës/ Theksuam nevojën për nisma të përbashkëta...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj priti sot në një takim ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në vendin tonë, Guusje...

Eksportuesit, fasonët dhe grumbulluesit kategoritë që përfituan më tepër rimbursim të...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Eksportuesit, fasonët dhe grumbulluesit janë kategoritë që kanë përfituar më tepër rimbursim të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në periudhën...

Janar-gusht / Rimbursimi i TVSH-së për bizneset llogaritet 10.2 miliardë lekë

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Rimbursimi i TVSH-së për periudhën janar-gusht 2020 llogaritet 10.2 miliardë lekë. Anila Denaj, ministre e Financave dhe Ekonomisë bën të ditur...

Zhvillimi i ekosistemit të sipërmarrjes/ Startup-et inovative shqiptare, në fokus të...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Zhvillimi i startup-eve inovative shqiptare është në fokus të qeverisë. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj mori pjesë në mbledhjen e...

Denaj për sportin: Formalizim dhe nxitje e financimeve me skema të...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, deklaroi sot se "futbolli nuk mund të jetë një element pengu dhe shantazhi për...

35 shkolla profesionale në vend hapin dyert/ 26 kurrikula të përditësuara...

  https://www.facebook.com/aniladenaj.al/videos/677550506450159/?t=13 TIRANË, 14 shtator/ATSH/ 35 shkolla profesionale në të gjithë vendin hapën sot dyert në këtë  fillim të vitit të ri shkollor për të mirëpritur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA