Ballina Etiketimet Delta

Etiketim: delta

COVID-19 – OBSH: Delta ka zëvendësuar tre variantet e tjera shqetësuese

GJENEVË, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Varianti Delta, i pranishëm në 185 vende, ka zëvendësuar kryesisht tre variantet e tjera shqetësuese, Alpha, Beta dhe Gamma,...

COVID-19 – Vatër e re e variantit Delta në Kinë

PEKIN, 13 shtator /ATSH-ANSA/- Kina po përballet me një shpërthim të ri të variantit Delta në provincën juglindore të Fujian-it, ku janë zbuluar më...

ANALIZË – Varianti Delta mund të verë në provë fëmijët

ROMË, 12 shtator /ATSH-ANSA/ - Varianti Delta po fillon të testojë sistemin imunitar të fëmijëve, të cilët deri më tani i kanë rezistuar mirë...

COVID-19 – Vaksinat efikase kundër formave të rënda të sëmundjes

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH/ - Meqenëse Delta ka qenë varianti mbizotërues i COVID-19, vlerësimet e përgjithshme të efektivitetit të vaksinave kundër këtij virusi janë...

LONDËR – Varianti Delta frenon rritjen ekonomike

LONDËR, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Rritja ekonomike e Britanisë së Madhe është ngadalësuar ndjeshëm në muajin korrik, pasi Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një...

COVID-19 – Varianti Delta nuk shkakton raste më të rënda te...

UASHINGTON, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Varianti Delta nuk shkakton raste më të rënda të COVID-19 te fëmijët dhe adoleshentët, në krahasim me variantet e...

COVID-19 – Varianti Delta rrit rrezikun e shtrimit në spital

LONDËR, 29 gusht /ATSH-AA/ - Hulumtuesit britanikë kanë zbuluar se rreziku i shtrimit në spital është më i lartë me variantin Delta të COVID-19,...

COVID-19, rreziku i shtrimit në spital dy herë më i lartë...

LONDER, 28 gusht /ATSH-ANSA/- Sipas një studimi, rreziku i shtrimit në spital për shkak të një infeksioni me variantin Delta të koronavirusit ka të...

COVID-19 – Vaksinimi global frenon mutacionet e variantit Delta

ROMË, 19 gusht /ATSH-ANSA/ - Mbulimi global i popullsisë me vaksinat antiCOVID-19 është vendimtar për të parandaluar variantin Delta, mbizotërues në shumicën e botës,...

Vaksina Sputnik modifikohet për variantin Delta

MOSKË, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Studiuesit rusë thonë se kanë modifikuar vaksinën antiCOVID-19 Sputnik V për përdorim kundër variantit më ngjitës Delta. "Vaksina tashmë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA