Ballina Etiketimet Dekrete

Etiketim: dekrete

SHBA – Biden nënshkruan dekrete për promovimin e barazisë racore

UASHINGTON, 27 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA Joe Biden nënshkroi një seri veprimesh ekzekutive që synojnë promovimin e barazisë racore në SHBA. Duke folur...

SHBA – Biden do të firmosë dekretet e para menjëherë pas...

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Joe Biden do të nënshkruajë dekretet e tij të para për të luftuar pandeminë dhe për të ndihmuar ekonominë...

Meta dekreton ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomin ministre...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta dekretoi sot dy ministrat e rinj të kabinetit qeveritar, të cilët iu dërguan një ditë më...

Seanca plenare e Kuvendit, shqyrtohet zgjedhja e një anëtari të Gjykatës...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyrtojë projektligjin “Për...

Miratohen 4 projektligje, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë në përfundim të seancës së sotme plenare, miratoi katër projektligje dhe katër projektrezoluta, si dhe u rrëzua një...

Kuvendi rrëzon dy dekrete të Presidentit

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Kuvendi miratoi sot në seancë plenare tri projektrezoluta, tre akte normative, katër projektligjet e paketës penitenciare dhe një projektvendim. Gjithashtu Kuvendi votoi...

Rikthimi për rishqyrtim i 3 ligjeve/ Kuvendi voton kundër dekreteve të...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ - Kuvendi rrëzoi sot tre dekretet e Presidentit. Seanca plenare e ditës së sotme votoi kundër tre dekreteve e Presidentit të Republikës...

Kuvendi rrëzon dy dekretet e Metës

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Kuvendi rrëzoi sot dy dekretet e Presidentit të Republikës. Kështu Kuvendi rrëzoi me 85 vota Dekretin e Presidentit të Republikës “Për...

Kuvendi shqyrton sot dekretet e presidentit për Kodin Penal dhe Akademinë...

TIRANË, 19 Shtator /ATSH/ -Kuvendi shqyrton sot në seancën plenare dy dekrete të Presidentit të Republikës dhe disa projektligje. Kuvendi shqyrton Dekretin e Presidentit të...

Kthimi i ligjeve nga Meta/ Katrahurën me dekrete e zhdekrete e...

TIRANË, 12 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se Komisioni Hetimor nuk do të shërbejë si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA