Ballina Etiketimet Debore

Etiketim: Debore

SHBA – Stuhitë e dëborës anulojnë mijëra fluturime

DENVER, 14 mars /ATSH-AA/ - Në kryeqytetin e shtetit Kolorado, Denver, në SHBA nuk janë kryer më shumë se 2 000 fluturime për shkak...

Reshje dëbore në Bajram Curri-Valbonë dhe Pukë – Fushë-Arrëz/ ARRSH: Qarkullimi...

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Në segmentin Bajram Curri - Valbonë dhe Pukë - Fushë-Arrëz kanë nisur sot reshje të dobëta dëbore mbi 500 m të...

GREQI – Mijëra familje pa energji, kritika ndaj qeverisë

ATHINË, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Partitë e opozitës kritikuan qeverinë për ndihmë të ngadaltë ndërkohë që mijëra familje në Athinë vazhdojnë të mbeten të...

ATHINË – Trafik i paralizuar në kryeqytetin grek nga stuhia e...

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANA/ - Reshjet e mëdha të dëborës në Atikë kanë nxjerrë pothujase jashtë loje sot funksionimin e transportit publik në Athinë,...

GREQI – Reshjet e dendura të dëborës pezullojnë edhe programin e...

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Reshjet e dendura të dëborës që kanë përfshirë Athinën kanë detyruar sot autoritetet shëndetësore greke të pezullojnë programin e...

“Mbi 480 mjete në të gjithë territorin”/ Balluku: Sot nuk kemi...

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se sot nuk kemi asnjë aks të bllokuar prej dëborës. Duke folur në...

Zhupa: Qeveria dështoi me mirëmbajtjen e rrugëve

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi sot se qeveria dështoi me mirëmbajtjen e rrugëve. “Qeveria në ikje e Edi Ramës...

“Shqipëria ka qenë e mbërthyer nën darën e borës”/ Vasili: Opozita...

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili deklaroi sot se, opozita ka një plan shumë të mirëdetajuar për një ristrukturim, për një...

GREQI – “Medea” ndalon qarkullimin në autostradën Larisa-Athinë

ATHINË, 15 shkurt /ATSH-ANA/ - Pas një takimi shtetëror për të koordinuar përgjigjen ndaj stuhisë "Medea", e shoqëruar me dëborë dhe ngrica, u vendos...

Rama: Gatishmëri e plotë në Rrugën e Kombit, përballë sprovës së...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ Në Rrugën e Kombit po punohet për pastrimin dhe kriposjen e saj për të lejuar qarkullimin pa probleme të automjeteve për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA