Ballina Etiketimet DASH

Etiketim: DASH

SHBA – DASH: Përgëzojmë Shqipërinë për zgjedhjet dhe shpresojmë në bashkëpunimin...

UASHINGTON, 28 prill /ATSH/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgëzojnë popullin shqiptar për zgjedhjet e tyre të fundit, deklaroi sot zëdhënësi i Departamentit...

DASH: SHBA presin nga kandidatët e udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin...

TIRANË, 26 prill /ATSH/  “Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi...

Basha: Do të çlirojmë duart e drejtësisë për t’i vënë prangat...

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi sot se në këto 8 vite qeveria ka vjedhur dhe shpërdoruar...

Spiropali nga Gërdeci: Vlerësimi i Dvoranit, goditje për korrupsionin politik dhe...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se, gjyqtari Ardian Dvorani mori dje vlerësim nga DASH,...

Vlerësimi nga DASH/ Dvorani: Krenar për të gjithë ata që punuan...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ I vlerësuar sot nga Departamenti Amerikan i Shtetit, si një nga 12 personalitetet në botë "kampionë" në luftën kundër korrupsionit, ish-kryetari...

Vlerësim i DASH për Dvoranin/ Calavera: BE në mbështetje të Shqipërisë...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Genoveva Ruiz Calavera, ish-shefe e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), e emëruar nga Komisioni Europian si drejtore e përgjithshme e departamentit...

SHBA vlerëson gjyqtarin Ardian Dvorani mes 12 “kampionëve” në botë kundër...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Sekretari i Shtetit, Anthony Blinken ka renditur gjyqtarin dhe anëtarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani mes 12...

SHBA – DASH: Me pasurimin e uraniumit, Irani po shton përpjekjet...

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Një zhvatje bërthamore, e konsideruan Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendimin e Iranit për të shtuar pasurimin e uraniumit...

Bashkëpunimi SHBA-Shqipëri në arsim dhe kulturë/ Ndihmëssekretarja e Shtetit Marie Royce...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Ndihmëssekretarja e Shtetit për Çështjet Arsimore dhe Kulturore (ECA) Marie Royce viziton Shqipërinë, nga 14-17 tetori, njofton Departamenti Amerikan i...

Gratë në ndihmë të zhvillimit të biznesit/ Shqipëria një nga 53...

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Shqipëria është një nga 53 vendet ku do të zbatohet Akademia për Gratë Sipërmarrëse. Njëzetë e pesë gra dhe vajza...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA