Ballina Etiketimet Dalje

Etiketim: dalje

Në 7 muaj mbi 1.6 milion shqiptarë udhëtuan jashtë vendit, rënie...

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Numri i shtetasve shqiptarë të dalë nga Shqipëria në shtatëmujorin 2020, është 1.626.642 duke rënë 48,7 %, krahasuar me të njëjtën...

SPANJË – Sanchez: Dalje progresive nga kufizimi deri në fund të...

MADRID, 28 prill /ATSH-AFP/- Qeveria spanjolle vendosi sot planin e daljes nga kufizimi, i cili do të bëhet në katër faza deri në fund...

SHBA – Uashingtoni përgatit daljen nga Marrëveshja e Parisit për Klimën

UASHINGTON, 5 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të fillojnë zyrtarisht procesin për daljen nga Marrëveshja e Parisit për Klimën. Marrëveshja u...

BM – Johnson lideri i ri i konservatorëve: Dalim nga BE...

LONDËR, 23 korrik /ATSH-DPA/ - Boris Johnson, 55 vjeç, promovuesi i Brexit, ish-ministër i Jashtëm dhe ish-kryetar i Bashkisë së Londrës ka fituar sfidën...

INSTAT: Ulet me 2,6% numri i shtetasve që udhëtuan jashtë vendit...

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Daljet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj nga vendi, gjatë muajit dhjetor 2018, janë 655.415 duke shënuar një ulje me 2,6...

FOKUS – AfD mendon për Dexit?

BERLIN, 11 janar /ATSH-AFP/ - Ekstremi i djathtë gjerman përgatitet të thyejë një tabu të re në vend gjatë një kongresi që hapet sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA