Ballina Etiketimet Çorovodë

Etiketim: Çorovodë

FOTO/ Nis puna për restaurimin e urës së Kasabashit në Çorovodë

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ - Ka nisur puna për restaurimin e Urës së Kasabashit në Çorovodë, si një nga monumentet më të rëndësishëm të...

Në 2020, furnizim pa ndërprerje me ujë për banorët e Çorovodës

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Vitin e ardhshëm Çorovoda do të furnizohet 24 orë me ujë të pijshëm, duke siguruar gjithashtu më tepër cilësi në shërbimin...

Nuk bëhet fjalë për luftë kundër krimit zgjedhor, por ndaj Reformës...

TIRANË 8 qershor/ATSH/ - Gjatë takimit elektoral në Çorovodë, ku u prezantua edhe kandidati socialist për kryetar bashkie, Kryeministri Edi Rama lëshoi akuza në...

Me Memën në krye të bashkisë Skrapar, kthejmë këtë mrekulli natyrore...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/- Kryeministri Rama deklaroi se prioritet në zonën e Çorovodës do t'i jepet zhvillimit të agroturizmit. Në turin e tij të takimeve elektorale,...

30 qershori, vija e kuq mes të shkuarës dhe të ardhmes...

TIRANË 8 qershor/ATSH/ - “Zgjedhjet 30 qershorit janë një moment për të vënë vijën e kuqe mes të shkuarës që ata mishërojnë, dhe të...

Gjatë këtij mandati përfundojmë rrugën Skrapar-Përmet

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ - Kryeministri i vendit, Edi Rama në vijim të turit të takimeve me qytetarët në kuadër të fushatës elektorale, deklaroi nga...

Pallati pesëkatësh në Çorovodë do shembet me shpërthim të kontrolluar

TIRANË, 18 prill /ATSH/ - Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të prishë nesër me shpërthim të kontrolluar një objekt pesëkatësh në...

Ura e Kasabashit në Çorovodë një nga perlat e trashëgimisë kulturore

TIRANË,18 shtator /ATSH/ - Në gjininë e ndërtimeve inxhinierike, monumenti i Urës së Kasabashit në Çorovodë është një nga perlat e trashëgimisë kulturore të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA