Ballina Etiketimet Cnn

Etiketim: cnn

KOMENT – Përshkallëzohet lufta franko-britanike e fjalëve për migrantët

PARIS, 25 nëntor /ATSH/ - Udhëheqësit britanikë dhe francezë kanë filluar një ''luftë'' fjalësh mbi kalimet e rrezikshme në La Mansh, pasi të paktën...

ANALIZË – Fakti që edhe të vaksinuarit vdesin nga Covid-19 nuk...

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ - Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell vdiq dje pas komplikimeve nga Covid-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht...

KOMENT – Makthi i zinxhirit furnizues global do të shtohet

UASHINGTON, 13 tetor /ATSH/ - Mungesat e çipave kompjuterikë, mbingarkesat e papara të porteve dhe një mungesë serioze e shoferëve të kamionëve përbëjnë hallkat...

SHBA – CNN: Rritje e ndjeshme e çmimit të naftës

UASHINGTON, 12 tetor /ATSH/ - Kostoja e energjisë ishte e lirë në pranverën e vitit 2020 pasi rrugët dhe aeroportet ishin pothuajse bosh gjatë...

Rama për CNN: Shqipëria po përgatitet për të mirëpritur rreth 4...

TIRANË, 25 gusht/ATSH-Maela Marini/ "Shqipëria po përgatitet për të mirëpritur rreth 4 mijë afganë", deklaroi sot në mbrëmje, Kryeministri Edi Rama në një intervistë...

KOMENT – CNN: Po mbyllen mundësitë për të mënjanuar katastrofën në...

UASHINGTON, 10 gusht /ATSH/ - Ndërsa bota po lufton me thatësirat historike, me zjarret dhe përmbytjet vdekjeprurëse, një raport historik nga shkencëtarët globalë thotë...

CNN: Pasaporta e vaksinimit do të hapte dyert e turizmit

UASHINGTON, 24 janar /ATSH/ - Një pasaportë vaksinimi do të hapte dyert për të udhëtuar, shkruan Barry Neild për rrjetin informativ amerikan, CNN. ''Ato dyer...

CNN: Shqipëria i mikpret turistët amerikanë

NJU JORK, 13 janar /ATSH/ - Dikur një nga dokumentet më të fuqishme të udhëtimit në botë, fuqia e pasaportës amerikane është ulur si...

CNN: Edhe adoleshentet çeke në shërbim të spitaleve të mbingarkuara me...

ZLIN (Republika Çeke), 31 tetor /ATSH/ - Ne ndihmojmë me higjienën, ndonjëherë marrim gjak, bëjmë...". Adoleshentja çeke, Barbara Sasova kërkon ndihmë për të gjetur fjalën...

CNN: Jepini fund Covid-19 me këto tre veprime elementare

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ - Nëse lani duart rregullisht, mbani maskë ​​dhe distancën e duhur, atëherë këto tre veprime të thjeshta mund të ndalojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA