Ballina Etiketimet Cipras

Etiketim: Cipras

GREQI – Cipras: Kapitalizmi neoliberal nuk mund të japë më zgjidhje

ATHINË, 7 gusht /ATSH-ANA/ - Kapitalizmi neoliberal nuk mund të sigurojë më përgjigje për kushtet e sotme shumëdimensionale të krizës, deklaroi kreu i opozitës...

GREQI – Cipras: Të marrim shembull nga Shqipëria për menaxhimin e...

ATHINË, 16 prill /ATSH/ - Të marrim shembull nga Shqipëria për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, deklaroi ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras, njëkohësisht lideri i...

GJERMANI – Zaev dhe Cipras fitues të një çmimi ndërkombëtar paqeje...

MUNSTER, 20 shkurt /ATSH-MIA/ - Ish-kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, respektivisht, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras janë fitues të këtij viti të...

ATHINË – Cipras: BE të fillojë negociatat me Shqipërinë dhe MV

ATHINË, 19 shkurt /ATSH-ANA/ - Takimi i Këshillit Europian i marsit duhet të miratojë fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Cipras: Shpresoj që BE të kuptojë gabimin historik për Shqipërinë dhe...

ATHINË, 22 tetor /ATSH-MIA/ - Ajo që bëri Bashkimi Europian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti ai të kuptojë se ka bërë...

BRUKSEL – Cipras: Shtyrja e negociatave me Shqipërinë dhe MV forcon...

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-ANA/ - Vonesa në bisedimet e pranimit në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor si Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut vetëm...

GREQI – Cipras: Rezultati i zgjedhjeve ende i hapur

ATHINË,  4 korrik /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në një intervistë me televizionin ANT1, ftoi udhëheqësin kryesor të Demokracisë së Re (ND), Qiriakos...

GREQI – Cipras paralajmëron Turqinë për shpimet

ATHINË, 24 qershor /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras ka paralajmëruar Turqinë se as që duhet ta mendojë kryerjen e shpimeve në Kastellorizo duke...

GREQI – Cipras: Sanksione Turqisë për kërkimin e gazit në brigjet...

ATHINË, 17 qershor /ATSH-AA/ - Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras bëri të ditur se do të kërkonte sanksione nga Bashkimi Europian lidhur me aktivitetet...

GREQI – Cipras: Rezultati i zgjedhjeve europiane mund të përmbyset

ATHINË, 13 qershor /ATSH-ANA/ - Rezultati i zgjedhjeve europiane është i përmbysshëm, tha kryeministri grek, Aleksis Cipras gjatë një interviste televizive. Duke shtuar se nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA