Ballina Etiketimet Ceremoni

Etiketim: ceremoni

GJERMANI – Ceremoni kombëtare në kujtim të viktimave nga COVID-19

BERLIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Gjermania nderon sot kujtimin e rreth 80 000 bashkëqytetarëve që kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 gjatë një...

Di Maio: Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar...

TIRANË, 6 mars/ATSH/  Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio theksoi sot se "Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar nëse...

Fituesit kryesorë të Golden Globes

NJU JORK, 1 mars /ATSH-AFP/ - Ceremonia e Golden Globes, kryesisht virtuale këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit, u hap dje në mbrëmje...

SHBA- Biden-Harris, ceremoni për viktimat e COVID-19

UASHINGTON, 22 shkurt /ATSH-DPA/- Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zëvendëspresidentja Kamala Harris do të mbajnë një ceremoni për të përkujtuar qindra mijëra njerëz...

Ceremonia e Biden më e shikuara në historinë 40-vjeçare të CNN

NJU JORK, 22 janar /ATSH-DPA/ - Ceremonia e betimit të presidentit amerikan, Joe Biden u shikua nga mbi 30 milionë persona, sipas të dhënave...

SHBA – Fillon ceremonia e betimit të Biden

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Ceremonia e betimit e Joe Biden si presidenti i SHBA-së dhe Kamala Harris si zëvendëspresidente, po zhvillohet në Capitol. Bëhet...

FISHË TEKNIKE – Çfarë ndodh ditën e betimit të një presidenti...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Joe Biden pritet të bëjë betimin si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mesditë, si presidenti më...

SHBA – 25 000 trupa të Gardës Kombëtare në ceremoninë e...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-ANSA/ - Pentagoni ka forcuar së tepërmi masat e sigurisë për ceremoninë e betimit të presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden,...

BE mbështet Shqipërinë edhe me 30 respiratorë/ Rakacolli: Të mbajmë maskën...

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Vijon mbështetja e Bashkimit Europian për Shqipërinë për forcimin e kapaciteteve spitalore. Sot u zhvillua ceremonia e dorëzimit të 30 respiratorëve, pjesë...

COVID-19 “anulon” ceremoninë e çmimeve Nobel, e para herë që nga...

STOKHOLM, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Ceremonia në prani e dhënies së Çmimive Nobel, e planifikuar për në 10 dhjetor në Stokholm, është anuluar për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA