Ballina Etiketimet CDU

Etiketim: CDU

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/ Raportuesi i CDU-së për Shqipërinë, Löbel: Hap...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ “Një hap i shkëlqyer për Shqipërinë në rrugën drejt Europës”, e cilësoi sot Nikolas Löbel, raportues i CDU për Shqipërinë, miratimin...

GJERMANI – CDU propozon barazinë gjinore në parti

BERLIN, 8 korrik /ATSH-DPA/ - Partia Kristian-demokrate, CDU, e kancelares gjermane Angela Merkel ka rënë dakord për një propozim për të rritur përfaqësimin e...

GJERMANI – Roettgen kandidatura e papritur për drejtimin e CDU-së

BERLIN, 18 shkurt /ATSH-ANSA/ - Në mënyrë të papritur CDU-së iu shtua edhe një tjetër kandidat për drejtimin e saj dhe ky është presidenti...

GJERMANI – Spahn: I gatshëm të marr CDU-në

BERLIN, 14 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kam aplikuar për kryesinë e partisë në vitin 2018 dhe jam akoma i gatshëm për të marrë përsipër përgjegjësi...

FOKUS – CDU sërish në duart e burrave

BERLIN, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Dorëheqja e Annegret Kramp-Karrenbauer pritet ta lerë sërish partinë Unioni Kristian-demokrat (CDU) në duart e burrave, ku pritet që...

GJERMANI – AfD veprime ligjore kundër Angela Merkel

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-DPA/- Lideri i partisë së ekstremit të djathtë, Alternativa për Gjermaninë (AfD), Bjoern Hoecke planifikon të ndërmarrë veprime juridike kundër kancelares...

GJERMANI – Soeder: CDU duhet të emërojë menjëherë pasuesin e Kramp-Karrenbauer

NUREMBERG, 10 shkurt /ATSH-DPA/- Stabiliteti i Gjermanisë si një e tërë varet nga gjetja e menjëhershme e pasuesit të Kramp-Karrenbauer-it nga kristiandemokratët e Angela...

Basha takon kryetaren e CDU: PD do të angazhohet për miratimin...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim sot me kryetaren e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer, njëherësh ministre e...

GJERMANI – Konservatorët e Merkel në një kongres në pritje i...

LEIPZIG, 22 nëntor /ATSH-AFP/ Me plot dyshime pas shumë dështimesh elektorale, konservatorët e Angela Merkel-it janë mbledhur sot për një kongres, që pritet të...

Nënkryetarja e grupit parlamentar të CDU/CSU: Opozita të kthehet në Parlament,...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Nënkryetarja e grupit Parlamentar, CDU/CSU, Katja Leikert, thotë, se Bundestagu do të vazhdojë ta shoqërojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA