Ballina Etiketimet Cal;avera

Etiketim: Cal;avera

Vlerësim i DASH për Dvoranin/ Calavera: BE në mbështetje të Shqipërisë...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Genoveva Ruiz Calavera, ish-shefe e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), e emëruar nga Komisioni Europian si drejtore e përgjithshme e departamentit...

Calavera: Sulmet e shpifjet ndaj stafit të ONM dhe vetingut të...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ "Të ecim përpara së bashku në rrugën e integrimit në BE", është mesazhi i Shefes së Operacionit Ndërkombëtare...

Várhelyi: Kam besim te Calavera e Soreca, Reforma në Drejtësi e...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ “Reforma në drejtësi dhe Vetingu i gjyqësorit është thelbësor dhe nuk duhet të nxirret nga shinat apo të ngadalësohet, pavarësisht...

BE mbështet procesin e verifikimit/ Varhelyi dhe Calavera: Të ndalen sulmet...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ / Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Europian, Olivér Várhelyi gjatë vizitës së tij Në Tiranë zhvilloi sot një takim edhe me...

Calavera takim virtual me Mazin: Të punojmë së bashku për negociatat,...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Genoveva Ruiz Calaveras, drejtoreshë për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, zhvilloi një takim virtual me Kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Në...

Calavera: Nuk ka 15 kushte për hapjen e bisedimeve ndërqeveritare Shqipëri-BE

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Europiane dhe Bisedimet e Zgjerimit në Komisionin Europian, Genoveva...

Hapja e negociatave për Shqipërinë/ Calavera: Po punojmë për detajet e...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Europiane dhe Bisedimet e Zgjerimit në Komisionin Europian,...

Sistemi ka filluar të funksionojë në mënyrë efektive, zbatimi i Reformës...

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian dhe shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera deklaroi se zbatimi...

Qarkullimi i mallrave brenda rajonit/ Calavera: Përgëzojmë qeverinë shqiptare që miratoi...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera përgëzoi sot qeverinë shqiptare si qeveria e katërt që miraton propozimin...

Marrëveshja e Gjelbër Europiane/ Calavera: Konsumatorët dhe bizneset në Shqipëri, të...

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Me Marrëveshjen e Gjelbër Europiane, Bashkimi Europian dëshiron që vendet e Ballkanit perëndimor të kenë qasje në energji të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA