Ballina Etiketimet Bylykbashi

Etiketim: Bylykbashi

Bylykbashi: Sistemi zgjedhor italian funksionon me koalicione të përbëra dhe lista...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se Italia është vendi ku përdoret koalicioni...

Koalicionet/ Bylykbashi: PS po refuzon kërkesën për t’ju drejtuar ODIHR

TIRANË 24 shtator/ATSH/ Ish-deputeti i PD dhe përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se opozita i ka qëndruar...

“Zgjedhorja”/ Gjiknuri: Opozita kërkon të minojë procesin, të sjellin propozime; Bylykbashi:...

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot pas mbledhjes së Këshillit Politik se, mazhoranca është e...

Bylykbashi: Mosdakordësi të thellë sa i përket sistemit zgjedhor dhe garës...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se, "Opozita e Bashkuar nuk ka pse të propozojë një...

Këshilli politik/ Bylykbashi: Çdo veprim i njëanshëm nxjerr nga shinat marrëveshjen...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se çdo veprim i njëanshëm minon dhe nxjerr nga shinat...

Reforma Zgjedhore/ Këshilli Politik dakordësohet në parim për implementimin e teknologjisë,...

TIRANË, 29 maj/ATSH/ -Përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiiknuri deklaroi sot se, “Partia Demokratike propozoi që Kolegj Zgjedhor të jetë Gjykata Kushtetuese",...

Reforma Zgjedhore, Bylykbashi: Proprozimet e PD-së godasin krimin elektoral

TIRANË, 13 shkurt /ATSH - I. Vata/ Partia Demokratike prezantoi sot propozimet kundër krimit zgjedhor, të ndara në tri paketa që prekin disa aspekte...

Bylykbashi: Votimi dhe numërimi elektronik, garanton legjitimitet dhe besueshmëri

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ Pas përfundimit të mbledhjes së grupit të punës së opozitës së bashkuar për reformën zgjedhore, ish-deputeti Oerd Bylykbashi deklaroi për...

Reforma Zgjedhore, Bylykbashi: Opozita dha mbështetjen, pjesëmarrja në tryezën e OSBE-së,...

TIRANË, 25 shtator /ATSH - I. Vata/- "Ne dhamë mbështetjet tonë për Reformën Zgjedhore", - tha sot ish-bashkëkryetari i reformës zgjedhore, Oerd Bylykbashi, ndërsa...

Zgjedhjet e 30 qershorit, PD: Grupet e numërimit kanë manipuluar shifrat...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ - Partia Demokratike ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA