Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

Zgjatet me një vit vendosja në regjim të posaçëm për 4...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/- Ministria e Drejtësisë ka zgjatur edhe për një vit të vendosjes në regjim të posaçëm në burgun e sigurisë së lartë...

Ambasada e SHBA-së mbështet reformat në burgje

TIRANË 16 korrik /ATSH-I.Vata/ Ambasada amerikane mbështet reformën që synon krijimin e një sistemi më të mbrojtur, më të sigurt dhe më transparent në...

Vijon vaksinimi në burgje/ Deri tani janë vaksinuar 1291 të dënuar

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj solli sot në vëmendje ecurinë e procesit të vaksinimit antikovid në burgje. Sipas saj, vaksinimi është shtrirë...

Vijon vaksinimi në burgje/ Gjonaj: Deri më tani janë vaksinuar 143...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj solli sot në vëmendje ecurinë e procesit të vaksinimit antikovid në burgje. Sipas saj, vaksinimi është shtrirë...

Largimi i korrupsionit dhe menaxhimi i sistemeve peniteciare/ SHBA trajnim drejtuesve...

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Largimi i korrupsionit dhe menaxhimi i sistemeve peniteciare ishin në qendër të trajnimit 2 javor të drejtuesve më të lartë...

Lufta kundër paligjshmërisë në institucionet penitenciare/ Gjonaj: Në tre vite, rënie...

TIRANË, 26 maj /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj publikoi sot rezultatet e kontrollit në luftë kundër paligjshmërisë. Ministria e Drejtësisë, Shërbimi...

COVID-19 u përballua me sukses në sistemin penitenciar/ Burgjet 20 %...

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha sot se reforma në sistemin e burgjeve ka përfshirë kuadrin ligjor, strukturor dhe infrastrukturor në...

Reforma në sistemin penitenciar/ Gjonaj: Rritëm pagat e punonjësve të policisë...

TIRANË, 22 maj /ATSH – I. Vata/- Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se me  reformën në sistemin penitenciar në këtë 4 vjeçar...

Janar-maj 2021/ Kontrolli i brendshëm në burgje referon në prokurori 59...

TIRANË, 20 maj /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi sot se vazhdon puna për të garantuar sigurinë në burgje. Gjonaj publikoi...

Siguria dhe masat antikovid në burgje/ Karamata inspekton burgun e Reçit

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Monitorimi i sigurisë dhe zbatimit të masave antikovid, në të gjitha institucionet e vuajtjes së dënimeve penale, vijon të jetë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA