Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

COVID-19/ Ismaili: Mundësi e një lejeje të posaçme për kategori të...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka ngritur një grup pune për të parë mundësinë që një kategori e caktuar e të...

KINË – Shkarkohen zyrtarë të lartë për shkak të COVID-19

PEKIN, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Kina shkarkoi nga detyra mbi 10 zyrtarë të Departamentit të Burgjeve dhe të Drejtësisë, në tri provinca, për shkak...

250 punonjës të burgjeve të trajnuar nga OSBE për parandalimin e...

TIRANË, 31 janar /ATSH/ - Burgjet e Shqipërisë mund të bëhen baza për drejtësi si dhe për të parandaluar dhe luftuar ekstremizmin e dhunshëm. Kryetari...

FRANCË – Këshilli i Europës kritika Italisë për kushtet në burgje

STRASBURG, 21 janar /ATSH-AFP/- Këshilli i Europës kritikoi sot kushtet e paraburgimit në disa burgje italiane, ku është vënë re një mbipopullim i konsiderueshëm,...

Programe për burgjet ku mbahen disa prej kriminelëve më të mëdhenj/...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Drejtoresha e Byrosë për Çështjet Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit dhe Luftës ndaj Drogës në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara, Julie...

DANIMARKË – OBSH në alarm për shëndetin e të dënuarve europianë

KOPENHAGË, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Qasja ndaj shërbimit shëndetësor në burgjet europiane mbetet e vështirë, gjë që ndikon në gjendjen e keqe shëndetësore të...

Kuvendi, monitorim përmbushjes së rekomandimeve të Avokatit të Popullit në burgje

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ Kuvendi vijon të kryejë monitorimin e përmbushjes së rekomandimeve të Avokatit të Popullit në burgje. Nënkomisioni parlamentar për të Drejtat e...

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve anëtarësohet në EUROPRIS

TIRANË, 28 maj/ ATSH-A. Fortuzi/ - Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve është anëtarësuar në Organizatën Europiane të Burgjeve (EUROPRIS). Ky anëtarësim u bë i mundur...

Maliqi për situatën në burgje: Të bëhet amnisti

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Në interpelancën e kërkuar sot me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, deputeti Lefter Maliqi shprehu shqetësimet e tij për...

FRANCË – Grevë masive e rojeve të burgjeve pasi një i...

PARIS, 6 mars /ATSH-DPA/ - Rojet e burgjeve në të gjithë Francën filluan sot një grevë masive për të protestuar për kushtet e tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA