Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

“Bis 41”, garantohen të drejtat e njeriut dhe forcohet më tej...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Bis 41 garanton kufirin shumë të hollë ndarës mes respektimit të lirive dhe të drejtave të njeriut dhe forcon edhe më tej...

SERBI – Beogradi: Të dënuarit për krime lufte ta kryejnë dënimin...

BEOGRAD, 20 nëntor /ATSH-ANSA/ - Beogradi ka përsëritur sot kërkesën që qytetarët e dënuar serbë për krime lufte të mund ta kryejnë pjesën e...

Pajisje të reja, sistem i sigurt monitorimi në burgje

TIRANË, 23 tetor/ATSH-Maela Marini/ Në kuadër të masave për rritjen e sigurisë në burgje së shpejti do të kryhet edhe instalimi i pajisjeve që do...

Kriminelët e “profilit të lartë”, izolim të plotë në burgje

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/499717910542590/ TIRANË, 23 tetor/ATSH-Maela Marini/ Qeveria po ndërmerr ndryshimet e duhura ligjore për izolimin e plotë të profileve të larta të krimit të organizuar brenda...

Burgjet, pastrim degradimit dhe korrupsionit të depozituar në vite

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/242465963115368/ TIRANË, 23 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Qeveria është e angazhuar maksimalisht për të përballuar sfidën e jashtëzakonshme të normalizimit të sistemit të korruptuar dhe të kalbur...

PARIS – Franca pranon sfidën për shmangien e përdorimit të celularëve...

PARIS, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Më shumë se 40 000 celularë dhe aksesorë u kapën në burgjet franceze në vitin 2017. Për të frenuar...

4500 punonjës të burgjeve në sitën e Vettingut, 200 të prekur...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1284504151683887/ TIRANË, 21 Prill/ATSH/- E gjithë trupa policore e burgjeve dhe stafi civil që është i angazhuar në Institucionet e vuajtjes së dënimit penal do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA