Ballina Etiketimet Bulqize

Etiketim: Bulqize

FOTO-Investime për unazën e re dhe qendrën kulturore në Bulqizë/ Xhaçka:...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Qyteti i Bulqizës në verilindje të vendit është kthyer në kantier ndërtimi me ndërtimin e unazës së re të qytetit. Ministrja e...

Kantieri i ujit në Bulqizë/ Transformohet rrjeti i vitit 1985, ujë...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Kantieri i ujit të Bulqizës dhe fshatrave përreth transformon një rrjet të vitit 1985, duke e zëvendësuar me 14.4 kilometra linjë...

Klubi i futbollit të Bulqizës ngjitet në kategorinë e 2-të/ Kryebashkiaku...

TIRANË, 13 gusht /ATSH/ -Klubi i Futbollit të Bulqizës është ngjitur zyrtarisht në kategorinë e II-të. Kryebashkiaku i Bulqizës, lefter Alla e ka cilësuar si...

FOTO- Operacioni humanitar në Bulqizë/ Ndihma ushqimore për 30 familje në...

TIRANË, 17 maj /ATSH/- Në bashkinë e Bulqizës vijon shpërndarja e ndihmave ushqimore dhe medikamenteve për familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar, në...

Art në karantinë/ Bulqizë, çelet gara për pikturën dhe poezinë më...

TIRANË, 21 prill/ATSH - A. Fortuzi/ Bashkia e Bulqizës ka çelur garën për poezinë dhe pikturën më të bukur të realizuar nga shtëpia. Gara "Poezi,...

FOTOGALERI/ Operacioni humanitar në Bulqizë, ndihma ushqimore për 60 familje në...

TIRANË, 21 prill/ ATSH- A. Fortuzi/-Bashkia e Bulqizës në kuadër të operacionit humanitar për ti ardhur në ndihmë familjeve në nevojë ka shpërndarë ndihma...

Bulqizë/ Këshilli bashkiak miraton fondin 3 milionë lekë për familjet në...

TIRANË, 31 mars /ATSH – I. Vata/ Bashkia e Bulqizës në mbledhjen e sotme të këshillit bashkiak ka miratuar ndihmën ekonomike dhe fondin për...

Bulqizë/ Alla për ATSH-në: 417 familje në nevojë kanë marrë ndihma...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla bëri të ditur për ATSH-në se janë evidentuar 417 familje deri tani, që kanë...

Hapet zyra rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Bulqizë/ Lehtësim...

TIRANË, 5 shkurt /ATSH/ Që nga 3 shkurti është hapur zyra rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Bulqizë. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të...

Defekti në linjën Cerunjë-Bulqizë/ Rikthehet energjia në Bulqizë

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi sot se pas punimeve në linjën e OST 110-20/3 HEC Cerunjë-Bulqizë është rikthyer energjia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA