Ballina Etiketimet Bullgari

Etiketim: bullgari

BULLGARI – Parlamenti miraton qeverinë e re të Borisovit

SOFJE, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Parlamenti i Bullgarisë miratoi planin e kryeministrit Bojko Borisov për riorganizimin e kabinetit të tij, pas dy javësh protesta...

BULLGARI – Radev i kërkon dorëheqjen qeverisë

SOFJE, 11 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti bullgar, Rumen Radev i bëri thirrje sot qeverisë që të jepte dorëheqjen, në një thellim të ri të...

SOFJE – Bullgaria rikthen kufizmet antiCOVID-19

SOFJE, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Qeveria bullgare riktheu sot kufizimet antiCOVID-19, tashmë të hequra, që ndikojnë në jetën e natës, sportet dhe ngjarjet private,...

SOFJE – Bullgaria pret turistët e parë të huaj pas pandemisë

SOFJE, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Në Bullgari mbërritën turistët e parë të huaj me çarter nga Holanda, që nga shpërthimi i pandemisë së koronavirusit. Ministrja...

SOFJE – Bullgaria përgjysmon TVSH-në për të rimëkëmbur ekonominë 

SOFJE, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Bullgaria do të ulë taksën e vlerës së shtuar për bizneset që shërbejnë produkte ushqimore, ushqim për fëmijë dhe...

BULLGARI – Qeveria heq të gjitha kufizimet antiCOVID-19 më 15 qershor

SOFJE, 4 qershor /ATSH-DPA/ – Duke filluar nga 15 qershori, Bullgaria do të heqë të gjitha kufizimet kundër koronavirusit duke përfshirë dhe detyrimin e...

BULLGARI – Borisov: Nga 15 qershori, përdorimi i maskave nuk është...

SOFJE, 3 qershor /ATSH-DPA/ – Duke filluar nga 15 qershori, përdorimi i maskave nuk do të jetë më i detyrueshëm në Bullgari, sipas udhëzimeve...

Bullgaria, ndihma mjekësore Shqipërisë për luftën ndaj COVID-19

TIRANË, 2 qershor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i shprehu sot mirënjohjen Bullgarisë për mbështetjen në procesin e...

Vdes Christo, gjeniu bullgar i artit bashkëkohor

SOFJE, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Artisti Christo, i njohur për realizimet e tij të përmasave të mëdha që konsistonin në mbështjelljen e jashtme të...

Bullgari/ Ndalohet hyrja e gjithë shtetasve të huaj deri më 14...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ - Ambasada e Shqipërisë në Bullgari informon të gjithë qytetarët shqiptarë se autoritetet bullgare kanë vendosur ndalimin e përkohshëm të hyrjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA