Ballina Etiketimet Bullgari

Etiketim: bullgari

Bullgaria: Shqipëria të vlerësohet veçmas nga MV në procesin e negociatave

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH/ - Bullgaria konfirmoi veton e saj për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit midis Bashkimit Evropian dhe Maqedonisë së Veriut, gjatë...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

PRISHTINË, 24 nëntor/ATSH/- Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në...

Aksidenti në Bullgari/ Mesazhe ngushëllime nga autoritetet

PRISHTINË, 23 nëntor /ATSH/ Autoritetet e Kosovës kanë shprehur ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur në Bullgari ku kanë humbur jetën...

BULLGARI – 46 të vdekur pas aksidentit të një autobusi me...

SOFJE, 23 nëntor /ATSH-BTA/ - Të paktën 46 persona humbën jetën në një aksident rrugor, në jug të kryeqytetit Sofje, njoftoi agjencia zyrtare bullgare...

SHBA: Bullgaria të zgjidhë mosmarrëveshjet që pengojnë bisedimet e anëtarësimit të...

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Përmes një letre dërguar ambasadorit të Bullgarisë në SHBA, Tihomir Stoytchev, anëtarët e Komitetit për Çështjet e Jashtme në...

BULLGARI – Radev favorit në balotazhin presidencial

SOFJE, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Zhvillohet sot balotazhi presidencial mes kandidatit të mbështetur nga socialistët, Rumen Radev, i cili është edhe presidenti në largim, dhe...

Bullgaria pas zgjedhjeve, qasje më progresiste për ngërçin me Maqedoninë e...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, “pas zgjedhjeve të fundit Bullgaria ka një qasje më...

KOMENT – ”Vazhdojmë ndryshimin” i jep fund ngërçit politik bullgar

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ – Një parti e re politike centriste ka fituar zgjedhjet parlamentare në Bullgari, sipas rezultateve të pjesshme zyrtare, duke rritur...

BULLGARI – ”Vazhdojmë ndryshimin” fiton zgjedhjet parlamentare, Radev ato presidenciale

SOFJE, 15 nëntor /ATSH-BTA/ - Bazuar në 42,85 për qind të fletëvotimeve të përpunuara nga komisionet zgjedhore të zonave zgjedhore, partia ''Vazhdojmë ndryshimin'' ka...

BULLGARI – Fillojnë zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale

SOFJE, 14 nëntor /ATSH-DPA/ - Bullgarët po u drejtohen sot qendrave të votimit për zgjedhjet e treta parlamentare të këtij viti. Votimi po zhvillohet pasi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA