Ballina Etiketimet Bsh

Etiketim: bsh

Bankat do të raportojnë për 20 huamarrësit më të mëdhenj

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Borxhlinjtë e mëdhenj të bankave do të mbikëqyren nga Banka e Shqipërisë. Ndryshimet që miratoi së fundi Banka në rregulloren...

BSH: Përdorimi i kartave bankare ul tërheqjen e parave cash

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Rritet përdorimi i kartave bankare nga qytetarët gjatë kohës së pandemisë së COVID-19. Të dhënat e raportit të Bankës së...

COVID-19/ Ekonomia shqiptare pritet të rifillojë rimëkëmbjen në vitin 2021

Guvernatori Sejko zhvilloi një mbledhje online me Misionin e FMN-së për Shqipërinë TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Në kuadër të Monitorimit Post-Programor, Guvernatori Gent Sejko dhe...

Paraja në qarkullim u rrit në 341 miliardë lekë në muajin...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Paraja në qarkullim, në ekonominë e vendit shënoi rritje rekord në nivelin 341 miliardë lekë, në fund të muajit gusht. Banka...

Studimi i BSH: COVID-19 i ka shtyrë shqiptarët të rrisin kursimet

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Një studim i përgatitur nga specialistët e Bankës së Shqipërisë, argumenton se, kriza e papritur që solli COVID-19, i ka...

Pagesat me kartë bankare u rritën me 21% vitin e fundit

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ Pagesat me kartë bankare u rritën me 21% vitin e fundit duke regjistruar një vlerë totale (blerje me karta bankare)...

BSH: Sektori bankar i qendrueshëm, pavarësisht sfidave që paraqiti situata e...

TIRANË, 2 shtator /ATSH/ Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe miratoi sot deklaratën dhe Raportin e Stabilitetit Financiar për gjashtëmujorin...

Jo vetëm mjet pagese/ Si prodhohet një kartëmonedhë shqiptare

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ Banka e Shqipërisë bën të ditur se krijimi i një kartëmonedhe të re është një proces kompleks dhe i vështirë,...

Kursi i këmbimit/ Leku forcohet kundrejt dollarit amerikan dhe euros

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën, leku u forcua kundrejt dollarit amerikan dhe euros. Sipas kursit zyrtar të Bankës së...

COVID-19/ BSH: 217 milionë euro kredi të shtyra, 85% i takojnë...

TIRANË, 13 gusht /ATSH/ Banka e Shqipërisë bën të ditur se, sipërmarrja dhe bizneset janë segmenti që kanë përfituar më shumë nga moratoriumi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA