Ballina Etiketimet Brusi

Etiketim: brusi

NJU JORK – OKB: Autoritetet bjelloruse të përmbahen nga përdorimi i...

NJU JORK, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres u bëri thirrje autoriteteve bjelloruse që të përmbaheshin nga përdorimi i...

BJELLORUSI – 663 të arrestuar pas protestës kundër Lukashenkos

MINSK, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Policia bjelloruse njoftoi sot arrestimin e 633 personave gjatë demonstratës masive të opozitës, e organizuar dje, kundër rizgjedhjes së ...

BJELLORUSI – Protestë gjigante për të kërkuar dorëheqjen e Lukashenkos

MINSK, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Një numër shumë i madh demonstruesish pritet të mblidhen sot në Bjellorusi për të kërkuar dorëheqjen e presidentit Aleksander...

BRUKSEL – Sassoli: E ardhmja e Bjellorusisë në duart e qytetarëve...

BRUKSEL, 19 gusht /ATSH-ANSA/ - E ardhmja e Bjellorusisë mund të vendoset vetëm nga qytetarët e saj dhe çdo ndërhyrje e jashtme do të...

BERLIN – Merkel: Dialog kombëtar qeveri-opozitë në Bjellorusi

BERLIN, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel diskutoi situatën në Bjellorusi gjatë një telefonate me presidentin rus, Vladimir Putin, ku kërkoi që...

TALIN – Vendet balltike kërkojnë zgjedhje të reja në Bjellorusi

TALIN, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Estonia, Letonia dhe Lituania i kanë bërë thirrje kreut autoritar të shtetit bjellorus, Aleksander Lukashenko të zhvillojë zgjedhje të...

BRUKSEL – Von Der Leyen: Nevojiten sanksione të reja kundër Bjellorusisë

BRUKSEL, 14 gusht /ATSH-ANSA/ - Nevojiten sanksione të mëtejshme kundër atyre që kanë shkelur vlerat demokratike ose kanë abuzuar me të drejtat e njeriut...

GJERMANI – Maas: Gjasa për sanksione kundër Bjellorusisë

BERLIN, 14 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas nuk përjashtoi mundësinë e vendosjes së sanksioneve kundër Bjellorusisë, pas një zgjedhjeje të...

BRUKSEL – BE: Kërkojmë numërim të saktë të votave në presidencialet...

BRUKSEL, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dënoi sot represionin aktual në Bjellorusi dhe kërkoi një numër të...

FOKUS – Polonia kërkon samit të jashtëzakonshëm për Bjellorusinë

VARSHAVË, 10 gusht /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje krerëve të Komisionit Europian dhe Këshillit Europian që të mblidhen në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA