Ballina Etiketimet Bp

Etiketim: bp

VARSHAVË – Czaputowicz: Polonia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

VARSHAVË, 2 korrik /ATSH-PAP/ - Polonia është partnere kryesore e Ballkanit Perëndimor dhe e Partneritetit Lindor dhe mbështet planet e integrimit të Ballkanit Perëndimor...

Negociatat/ Varhelyi: Ballkani Perëndimor përparësi e BE, korniza e bisedimeve në...

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH/ - Ballkani Perëndimor është një përparësi për Bashkimin Europian dhe ne i kemi kthyer fjalët në vepra, deklaroi sot komisioneri...

KOMENT – Partneriteti vlerë e shtuar në marrëdhëniet mes BE dhe...

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ - BE i vlerëson marrëdhëniet e mira dhe partneritetin me vendet e tjera, veçanërisht me ato që ndodhen përgjatë kufijve...

FOKUS – Varhelyi: Në vjeshtë plani i BE për zhvillimin e...

DELFI, 12 qershor /ATSH-ANA/ - Plani i BE për zhvillimin ekonomik dhe investimet në Ballkanin Perëndimor, i cili do të ndihmojë në procesin e...

LONDËR – Gjiganti BP njofton shkurtimin e 10 000 vendeve pune

LONDËR, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti britanik i naftës, BP njoftoi sot shkurtimin e 10 000 punonjësve në mbarë botën, rreth 15% të efektivit...

BRUKSEL – Varhelyi: Ballkani Perëndimor ka respektuar angazhimin drejt BE-së, pavarësisht...

Bruksel, 15 maj /ATSH-MIA/ - Gjatë video-konferencës së vendeve të Iniciativës së Europës Qendrore (CEI), eurokomisioneri për Zgjerimin i BE-së, Oliver Varhelyi vlerësoi se kriza...

GREQI – Mitsotakis: Ballkani Perëndimor i përket Bashkimit Europian

ATHINË, 7 maj /ATSH-ANA/ - Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin Bashkimit Europian dhe kjo perspektivë e tij, e shprehur edhe në Deklaratën e...

Rama për Associated Press: Besoj fuqimisht se sot jemi në një...

BRUKSEL, 6 maj /ATSH/ - Udhëheqësit e Bashkimit Europian dhe të Ballkanit Perëndimor  kanë vendosur të zhvillojnë bisedime sot me qëllim sigurimin e gjashtë...

FOKUS – Varhelyi: COVID-19 çimentoi lidhjen mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - COVID-19 çimentoi lidhjen mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, thotë në një opinion komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. ''Në...

BRUKSEL – Michel: BE qëndron krah për krah me Ballkanin Perëndimor

BRUKSEL, 6 maj /ATSH/ - Bashkimi Europian qëndron krah për krah me partnerët tanë të Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot presidenti i Këshillit Europian, Charles...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA