Ballina Etiketimet Borë

Etiketim: borë

SOFT NEWS – Një festival bore… pa borë

SAPPORO, 10 shkurt /ATSH-AFP/- Festivali i borës është ngjarja e vitit në Sapporo, kryeqyteti i ishullit të Hokkaido-s, në veri të Japonisë. Me dhjetëra mijëra...

SERBI – Reshjet e shiut dhe dëborës paralizojnë jugun e vendit

BEOGRAD, 6 shkurt /ATSH-ANSA/ - Reshjet e mëdha të dëborës, të shoqëruara nga erëra shumë të forta, kanë shkaktuar probleme për trafikun në rajone...

TURQI – 33 viktima nga një ortek

VAN, 5 shkurt /ATSH-AA/ - Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga orteku në qytetin Van...

RUSI – Borë artificiale për festat e fundvitit

MOSKË, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/-Viti 2019 ka qenë viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Rusi që prej vitit 1891, kur ky vend nisi...

SOFT NEWS – Borë artificiale gjatë Lojërave Olimpike në Japoni

TOKIO, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Komiteti Organizator i Lojërave Olimpike testoi para medias borën artificiale, që mendohet të përdoret gjatë disa garave vitin e...

Rikthehen reshjet e dëborës, ARRSH: Akset kryesore të kalueshme

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Gjatë natës ka pasur reshje bore në veri dhe juglindje të vendit. Kompanitë e mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese dhe...

Moti i keq, ARRSH: Qarkullim me zinxhirë në disa akse të...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot mbi situatën e akseve kryesore rrugore në vend pas përkeqësimit të kushteve të motit. Konkretisht në Qarkun...

Reshjet e dëborës, ARRSH tregon akset ku përdoren zinxhirët

TIRANË, 31 janar /ATSH/- Pas reshjeve të dëborës në aksin Krujë-Sarisalltik filloi puna me borëpastruese për lirimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës. Autoriteti Rrugor...

Rinisin reshjet e borës në Korçë, ja akset që qarkullohen me...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Në Qarkun e Korçës akset rrugore nacionale qarkullohen normalisht me përjashtim të aksit rrugor Boboshticë - Dardhë dhe Voskop - Voskopojë,...

Shtabi i Emergjencave: Nuk ka banorë të bllokuar nga dëbora në...

TIRANË, 23 janar /ATSH/ - Shtabi i Emergjencave Civile në Prefekturën Dibër, bëri të ditur sot se, nuk ka banorë të bllokuar nga dëbora...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA